...

Miesto pavadinimas

Žinių bazė

2022.09.04

Mano gimtinė yra  nedidelis,  15 tūtkst. gyventojų miestelis. Su keliais savo grupiokais turime idėjų kaip jį išgarsinti ir pritraukti turistų. Būtų duoklė, nes mylime savo gimtinę. Norime inicijuoti antrą miesto pavadinimą, jį ir užpatentuoti. Nes po tuo vardu eitu visi kiti dalykai. Jis turėtų savo istoriją ir daugybė fun reikalų, susijusių ir su istorija.

Taip pat norėtume ir iškabas prie miesto visur pridėti su nauju miesto pavadinimu, į Google Maps, su savivaldybe manome susiderintume. Ar čia mes galvojame kostmiškai? Juk užsienyje tokių dalykų yra. Miesto pavadinimas origin vienas, bet miestą garsine ir  žino kitu pavadinimu.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Erikas Saukalas

Advokatas, Partneris, Prekių ženklų ir dizaino teisės departamento vadovas / METIDA

Premium

Publikavimo data: 2022-09-20 08:42

Teoriškai Jūsų pateikta situacija yra įmanoma. Visų pirma, jeigu sugalvotas pavadinimas bus originalus (pvz. žodis - naujadaras), toks pavadinimas pretenduotų...

Publikavimo data: 2022-09-20 08:42

Teoriškai Jūsų pateikta situacija yra įmanoma. Visų pirma, jeigu sugalvotas pavadinimas bus originalus (pvz. žodis - naujadaras), toks pavadinimas pretenduotų į autorių teisių suteikiamą apsaugą. Kalbant apie pavadinimą kaip prekių ženklą, šiuo atveju svarbu išsiaiškinti, ką tokiu prekių ženklu žymėsite, kadangi pagrindinė prekių ženklo funkcija - atskirti vieno asmens siūlomas prekes ir paslaugas nuo kito asmens siūlomų prekių ir paslaugų. Galbūt šiuo ženklu žymėsite drabužius, avalynę arba turizmo paslaugas? Apie tai reikėtų pasvarstyti, kadangi prekių ženklai registruojami konkrečioms prekėms ir/ar paslaugoms pagal Nicos klasifikaciją. Taip pat labai svarbu, jog pats prekių ženklas atitiktų taip vadinamus absoliučius reikalavimus, pvz. nebūtų aprašomasis, nepažeistų viešosios tvarkos bei geros moralės ir pan. Turėkite omenyje, jog galite kaip prekių ženklą registruoti ir konkretų vaizdą (logotipą), kuriame galėtumėte nurodyti ne tik savo sugalvotą pavadinimą, tačiau ir tam tikrus vaizdinius elementus. Bet kuriuo atveju, prieš atliekant registraciją, siūlome pasikonsultuoti su prekių ženklų teisės specialistais, kurie padės įvertinti, ar konkretų Jūsų sugalvotą prekių ženklą įmanoma užregistruoti.

Ekspertai

Erikas Saukalas

Erikas Saukalas

Advokatas, Partneris, Prekių ženklų ir dizaino teisės departamento vadovas / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.