...

MB likvidacija be bankroto

Žinių bazė

2021.03.10

Ar tikrai reikia skelbti bankrotą, jei MB yra moki?
Esu pats vienas narys ir vadovas ir aš nebankrutuoju, o dėl amžiaus ir sveikatos sunku užsiimti visa buhalterija, todėl noriu pereiti į paprastesnę verslo veiklos formą.
Taigi, ar imanoma likviduoti MB, neskelbus bankroto?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Laura Gavėnaitė

Vadovė / UAB „Teisės ir finansų sprendimai“: verslo steigimas, mokesčių analizė

Publikavimo data: 2021-03-30 19:22

Jei įmonė yra moki, bankrotas nėra skelbiamas. Įmonę galite likviduoti, tačiau paprastesnis kelias būtų tvarkingą įmonę parduoti, perleisti. Civiliniame kodekse...

Publikavimo data: 2021-03-30 19:22

Jei įmonė yra moki, bankrotas nėra skelbiamas. Įmonę galite likviduoti, tačiau paprastesnis kelias būtų tvarkingą įmonę parduoti, perleisti. Civiliniame kodekse nurodyta, kokiu pagrindu galima likviduoti įmonę. Be kitų nustatytų atvejų, juridinis asmuo gali pats nuspręsti nutraukti veiklą. Juridinių asmenų dalyviai, priėmę sprendimą likviduoti juridinį asmenį, paskiria likvidatorių. Juridinio asmens valdymo organai netenka įgaliojimų ir juridinio asmens dalyvių kompetencija dėl sandorių sudarymo pereina likvidatoriui. Asmuo, priėmęs sprendimą likviduoti juridinį asmenį, turi apie tai paskelbti viešai, informuoti įmonės kreditorius. Apie likvidavimą taip pat pranešama Juridinių asmenų registrui ne vėliau kaip pirmą viešo paskelbimo dieną. Pateikti Registrų centrui prašymą įregistruoti teisinį įmonės statusą “likviduojamas” galima Elektroniniu būdu per Registrų centro klientų savitarnos sistemą. Likviduojamas juridinis asmuo privalo atlikti veiksmus, reikalingus tinkamai užbaigti veiklos procesus, pavyzdžiui: • išsiregistruoti iš pridėtinės vertės mokesčio mokėtojų registro; • išregistruoti įregistruotą VMI kasos aparatą, prekybos (paslaugų teikimo) automatą ar taksometrą; • išregistruoti likviduojamo asmens vardu įregistruotą nekilnojamąjį ar kilnojamąjį turtą, kurį teisės aktų nustatyta tvarka privaloma registruoti; • sumokėti nesumokėtus mokesčius, įmokas, baudas, delspinigius, palūkanas; • sumokėti nesumokėtas valstybinio socialinio draudimo įmokas, palūkanas, baudas, delspinigius ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateikti socialinio draudimo pranešimus; • atlikti kitus su asmens likvidavimu susijusius veiksmus.

Ekspertai

Laura Gavėnaitė

Laura Gavėnaitė

Vadovė / UAB „Teisės ir finansų sprendimai“: verslo steigimas, mokesčių analizė

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.