...

Klientų duomenų pirkimas

Žinių bazė

2020.01.31

Ar galima „pirkti“ kliento duomenis? Kiek legalu siūlyti dovanas klientui už naujienlaiškio gavimą?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Giedrė Rimkūnaitė-Manke

Advokatė, ekspertė / Advokatų kontora „Glimstedt”

Publikavimo data: 2020-02-05 10:53

Šiuo atveju duomenų „pirkimas“ turėtų būti suprantamas perkeltine prasme. Siūlymas naudos (nuolaidų, lojalumo programos ir pan.) už naujienlaiškio prenumeratą nėra...

Publikavimo data: 2020-02-05 10:53

Šiuo atveju duomenų „pirkimas“ turėtų būti suprantamas perkeltine prasme. Siūlymas naudos (nuolaidų, lojalumo programos ir pan.) už naujienlaiškio prenumeratą nėra draudžiamas. Priešingai, tai yra dažnai naudojamas būdas, siekiant gauti sutikimą tiesioginei rinkodarai. Svarbu užtikrinti, kad tokios siūlomos papildomos naudos būtų išties papildomos, o ne pagrindinė siūloma paslauga ar prekė (pavyzdžiui, sutikimas tiesioginei rinkodarai kaip būtina sąlyga, kad asmuo galėtų pirkti el.parduotuvėje, būtų pažeidžiantis asmens teises ir BDAR reikalavimus). Taip pat svarbu įgyvendinti kitus reikalavimus (pateikti asmeniui visą informaciją, kurią privalu pateikti pagal BDAR, sudaryti paprastą galimybę atsisakyti naujienlaiškių). Jeigu kalbėtumėme apie duomenų pirkimą tiesiogine to žodžio prasme, reikėtų pasakyti, kad duomenų bazės pirkimas beveik visais atvejais bus neteisėtas ir gali užtraukti BDAR numatytą atsakomybę. Šiame atsakyme pateikta tik bendro pobūdžio informacija. Jeigu norite gauti išsamią konsultaciją dėl konkrečiai Jūsų situacijos, patartina kreiptis į teisininką.

Ekspertai

Giedrė Rimkūnaitė-Manke

Giedrė Rimkūnaitė-Manke

Advokatė, ekspertė / Advokatų kontora „Glimstedt”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.