Kaip apsaugoti bendrovės tinklalapio turinį nuo kopijavimo?

Žinių bazė

2013.04.08

Mūsų bendrovė turi savo internetinį tinklalapį, kuriame aprašomos veiklos sritys, teikiamos paslaugos, o taip pat tinklapyje esančiai informacijai iliustruoti naudojami grafiniai elementai (šiuos, kaip ir tekstus kūrė bendrovės darbuotojai).

Bendrovės konkurentai jau yra nukopijavę mūsų svetainės turinį (paslaugas aprašantį tesktą žodis žodin, bei visus grafinius elementus) ir sėkmingai jį publikuoja savo svetainėje. Konkurentai buvo įspėti dėl šių veiksmų, tačiau nukopijuotos informacijos nepašalino, neva nėra įstatymų ar kitokių šių jų veiksmų apribojimų.
Taip pat pastebėjome, kad kita konkuruojanti bendrovė mūsų svetainės grafinius elementus naudoja savo bendrovės Facebook profilyje.

Kadangi dabar mes atnaujiname mūsų svetainę, baiminamės, jog toks atvejis gali kartotis. Klausimas būtų toks: kaip apsaugoti bendrovės tinklapio turinį nuo kopijavimo?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2013-04-08 15:57

Interneto svetainės elementai, įskaitant tekstus, nuotraukas, kompiuterio grafiką, emblemas, yra kūrinys pagal Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą....

Publikavimo data: 2013-04-08 15:57

Interneto svetainės elementai, įskaitant tekstus, nuotraukas, kompiuterio grafiką, emblemas, yra kūrinys pagal Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą. Todėl bet koks atvaizdavimas ar visas arba dalinis atkūrimas be autoriaus arba jų teisėtų savininkų sutikimo yra neteisėtas.

Siekiant apsaugoti bendrovės tinklapio turinį nuo kopijavimo, siūlome internetiniame puslapyje patalpinti tinklapio taisykles, nurodant, kad šio interneto tinklapio turinys, įskaitant jo tekstą, vaizdinę medžiagą, garsinį apipavidalinimą, prekių ženklus ir kt., yra bendrovės ir/arba jos filialų ar partnerių nuosavybė. Kartu taisyklėse paminėkite, kad interneto tinklapyje esančią medžiagą, informaciją ir bet kokią intelektinę nuosavybę kopijuoti, platinti ar kitaip panaudoti be išankstinio rašytinio bendrovės sutikimo yra draudžiama. Taip pat galite nurodyti vardą ir pavardę autoriaus (-ių), kuris sukūrė tinklapio maketą, grafinį apipavidalinimą, sąsają su vartotoju, kodavimo priemones bei tinklapio struktūrą.

Atsižvelgiant į tai, kad plagiatorių dėl neteisėtų veiksmų jau esate įspėję, tačiau pažeidimo šis nepašalino, remiantis Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos įstatymo nuostatomis, jei autorių teisių savininkas mano, kad jo teisės yra pažeidžiamos, jis gali kreiptis į teismą ir reikalauti įpareigoti pažeidėją nutraukti pažeidimą, pavyzdžiui, išimti nuplagijuotą tinklapio turinį iš pažeidėjo interneto svetainės. Tačiau, prieš teisminę gynybą, siūlytume taip pat kreiptis į plagiatoriaus domeno vardo paslaugas teikiančią įmonę dėl plagiatoriaus svetainės veikimo apribojimo arba sustabdymo. Kartu, siekiant apginti savo pažeistas teises, galite kreipkitės ir į stambiausius interneto paieškos sistemų tiekėjus, prašant plagiatoriaus svetainę pašalinti iš paieškų rezultatų, pateikiant pavogtų tekstų ar kito turinio pavyzdžius.

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.