...

Kada šalia prekės ženklo naudojama TM,® ar SM ?

Žinių bazė

2021.10.26

Kada ir kaip naudojami šie simboliai? Ar juos galima naudoti neregistruotiems prekės ženklams ar tik jau apsaugotiems? Ar jie apsaugo nuo klastojimo, plagijavimo? Ar juos naudoti reikalingas specialus leidimas?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Vilkienė

Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja / Valstybinis patentų biuras

Publikavimo data: 2021-11-05 07:47

Sveiki. TM ar ®, ar SM simbolių naudojimas šalia prekių ženklo nėra privalomas reikalavimas ir paprastai nesuteikia papildomos teisinės apsaugos....

Publikavimo data: 2021-11-05 07:47

Sveiki. TM ar ®, ar SM simbolių naudojimas šalia prekių ženklo nėra privalomas reikalavimas ir paprastai nesuteikia papildomos teisinės apsaugos. Nepaisant to, tai gali būti tinkamas būdas informuoti kitus asmenis, kad nurodytas žymuo yra prekių ženklas, tokiu būdu perspėjant potencialius pažeidėjus ir klastotojus. ® simbolis naudojamas, kai ženklas yra įregistruotas, o tuo tarpu TM pažymi, kad nurodytas žymuo yra prekių ženklas, SM yra naudojamas paslaugų ženklams. ® simbolio naudojimas neįregistruotiems ženklams gali būti laikomas nesąžininga verslo praktika arba klaidinančia rinkodara. Įmonė privalo įsitikinti, kad nenaudoja ® simbolio, pavyzdžiui, eksportuodama prekes į šalis, kuriose ji neįregistravo savo ženklo. Lietuvos Respublikos prekių ženklų įstatymo 3 straipsnyje yra nurodyta, kad ženklo savininkas gali informuoti visuomenę apie savo teises į tą ženklą ženklo savininko teisių apsaugos žymeniu, kurį sudaro raidė R apskritime ir kuris dedamas ženklui iš dešinės (viršuje arba apačioje).

Ekspertai

Kristina Vilkienė

Kristina Vilkienė

Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja / Valstybinis patentų biuras

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.