Franšizės mokestis, ar galima ginčyti?
2021.03.31
Šiuo metu mūsų įmonė vis dar negali vykdyti įsipareigojimų pagal franšizės sutartį dėl neįprastų sąlygų, tai yra pandemijos. Esame pasirašę franšizės sutartį dėl išskirtinių juvelyrinių aksesuarų pardavimo su jų prekės ženklu. Mokėti turime ne tik nuo pardavimo, bet ir metinį mokestį. Tačiau metinį mokestį norime ginčyti, nes veikla buvo uždrausta, o online formatas ir pardavimai toli gražu nesiekia tokių, kokie buvo, nes tai „offline” pardavimo formatas. Kaip šiuo atveju yra su mano teisėmis?
Temos: Teisė.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Andrius Pranckevičius
Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW
Publikavimo data: 2021-04-15 18:00
Pažeistų teisių gynimas pagal sudarytą sutartį kiekvienu atveju yra labai individualus ir priklauso nuo sudarytos sutarties nuostatų. Bendroji taisyklė yra...
Publikavimo data: 2021-04-15 18:00
Pažeistų teisių gynimas pagal sudarytą sutartį kiekvienu atveju yra labai individualus ir priklauso nuo sudarytos sutarties nuostatų. Bendroji taisyklė yra ta, jog kiekviena sutarties šalis turi teisę būti atleista nuo atsakomybės už sutarties neįvykdymą, jeigu ji įrodo, kad sutartis neįvykdyta dėl aplinkybių, kurių ji negalėjo kontroliuoti arba numatyti sutarties sudarymo metu ir kai negalėjo užkirsti kelio šių aplinkybių ar jų pasekmių atsiradimui (t.y. nenugalima jėga arba force majeure). Remiantis LR civiliniu kodeksu, force majeure buvimą galima pripažinti, jei tenkinamos žemiau nurodytos sąlygos: • tokių aplinkybių nebuvo sudarant sutartį ir jų atsiradimo nebuvo galima protingai numatyti; • dėl susidariusių aplinkybių sutarties objektyviai negalima įvykdyti; • šalis, neįvykdžiusi sutarties, tų aplinkybių negalėjo kontroliuoti ar negalėjo užkirsti joms kelio; • šalis nebuvo prisiėmusi tų aplinkybių ar jų padarinių atsiradimo rizikos Pandemija savaime nereiškia force majeure aplinkybių buvimo, tik esant visoms aukščiau nurodytoms sąlygoms galima pripažinti force majeure aplinkybių buvimą, kurių pagrindu galima prašyti sustabdyti įsipareigojimų pagal sutartį vykdymą. Atkreiptinas dėmesys, jog tai yra bendro pobūdžio konsultacija, dėl konkrečios sutarties vertinimo siūlytume pasikonsultuoti su teisininku.