...

Eksportas ir prekės ženklo patentavimas

Žinių bazė

2020.11.07

Planuojame savo prekės ženklą eksportuoti į JK prekybos centrus. Gavėjo Komercijos skyrius užklausė, ar mūsų prekės ženklas nepažeidžiai kitų JK prekės ženklų. Mes tokios analizės nesidarėme ir mūsų prekės ženklas registruotas LT. Ar tokiu atveju jei yra tokiu pavadinimu  prekės ženklas JK, tik kitos veiklos, mums būtina jį registruoti JK, jei norime tik eksportuoti? Procedūra užtrunka, brangoka, be to, norime paeksperimentuoti ar seksis prekyba, tada spręsti, ką daryti su prekės ženklu. Ar taip pažeistume JK esančio registruoto tokiu pačiu pavadinimu prekės ženklo teises  ir negalime dėl to eksportuoti?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Vilkienė

Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja / Valstybinis patentų biuras

Publikavimo data: 2020-11-11 10:02

Prekių ženklo registracija ženklo savininkui suteikia išimtinę teisę uždrausti kitiems asmenims be jo sutikimo komercinėje veikloje naudoti tapatų ar klaidinamai...

Publikavimo data: 2020-11-11 10:02

Prekių ženklo registracija ženklo savininkui suteikia išimtinę teisę uždrausti kitiems asmenims be jo sutikimo komercinėje veikloje naudoti tapatų ar klaidinamai panašų žymenį tapačioms ar panašioms prekėms ar paslaugoms toje teritorijoje, kurioje ženklas įregistruotas, t. y. tik ten, kur prekių ženklas yra apsaugotas tos valstybės teisės aktų nustatyta tvarka, savininkas turi išimtines teises į prekių ženklą ir gali jas įgyvendinti. Prekių ženklo registracija Valstybiniame patentų biure užtikrina apsaugą tik Lietuvos teritorijoje. Tačiau eksporto atveju prekių ženklą tikslinga apsaugoti ir užsienyje. Dėl šios priežasties itin svarbu apgalvoti, kokių valstybių teritorijose bus vystomas verslas ir apsaugą tose rinkose užsitikrinti dar prieš pradedant realią veiklą. Taip pat labai svarbu įsitikinti, ar teisė į žymenį nepriklauso kitiems asmenims ir atlikti paieškas duomenų bazėse. Lyginant žymenis svarbu įvertinti, ar jie naudojami toje pačioje rinkoje, t. y. toms pačioms prekėms ir (ar) paslaugoms, koks konkretaus žymens skiriamasis požymis. Ženklų panašumas prekių ženklų teisėje vertinamas vizualiniu, fonetiniu ir prasminiu požiūriu bei turi būti pagrįstas prekių ženklo sukuriamu bendru įspūdžiu, atsižvelgiant į jų skiriamuosius ir dominuojančius elementus. Ženklai laikomi tapatūs, jeigu sutampa tiek ženklų vaizdas, tiek prekės ar paslaugos, kurioms registruojami ženklai. Jeigu turėtumėte papildomų klausimų, susijusių su prekių ženklų registravimu, su mumis galite susisiekti el. paštu info@vpb.gov.lt arba telefonu 8 5 278 0290.

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Publikavimo data: 2020-11-12 14:03

Atsakant į klausimą, visų pirma, norėtume pažymėti, kad prekių ženklui taikoma teisinė apsauga yra teritorinio pobūdžio, tai reiškia, jog ženklas...

Publikavimo data: 2020-11-12 14:03

Atsakant į klausimą, visų pirma, norėtume pažymėti, kad prekių ženklui taikoma teisinė apsauga yra teritorinio pobūdžio, tai reiškia, jog ženklas saugomas tik toje valstybės teritorijoje, kurioje yra registruotas. Taip pat, prekės ženklo apsauga yra taikoma tik toms konkrečioms prekėms ar paslaugoms, kurioms yra registruotas. Atitinkamai, pažymėtina ir tai, jog pirmasis savo prekės ženklą užsiregistravęs asmuo, rinkoje turi pranašumą ir gali užginčyti vėliau atsiradusius tapačius ar panašius prekių ženklus, įskaitant ir eksportuojamus. Atkreipiame dėmesį, jog tuo atveju, jei Jungtinėje Karalystėje jau būtų užregistruotas toks pat prekės ženklas, pakartotinė registracija jau nebūtų galima. Be kita ko, teisių turėtojas galėtų kreiptis dėl savo pažeistų teisių gynimo ir reikalauti uždrausti eksportuoti prekes su tapačiu ar panašiu prekės ženklu. Natūralu, jog verslo plėtros sprendimai yra sudėtingi, tačiau nespėjus laiku pasirūpinti intelektinės nuosavybės apsauga kitose rinkose, tokie spendimai gali nulemti ne tik teisminius ginčus dėl panašaus ar tapataus prekės ženklo neteisėto panaudojimo, tačiau ir nemenkus nuostolius. Atkreipiame Jūsų dėmesį, jog tai yra bendro pobūdžio konsultacija – siekiant geriausių rezultatų, siūlytume pasikonsultuoti su teisininku.

Daugiau atsakymų

Ekspertai

Kristina Vilkienė

Kristina Vilkienė

Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja / Valstybinis patentų biuras

Andrius Pranckevičius

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.