...

Citatų naudojimas elektroniniame leidinyje

Žinių bazė

2018.01.23

Leidžiu elektroninį leidinį. Jame noriu naudoti lietuvių autorių citatas. Ką reikėtų atlikti, kad toks citatų naudojimas nepažeistų autorių teisių? Leidinyje bus vartojamos penkios vieno autoriaus citatos. Taip pat bus nurodomas šaltinis.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Giedrė Rimkūnaitė-Manke

Advokatė, ekspertė / Advokatų kontora „Glimstedt”

Publikavimo data: 2018-01-23 16:16

Citavimas yra leidžiamas be autoriaus sutikimo. Tačiau tam jis turi atitikti kelias sąlygas. Pirma, citata turi būti nedidelė kūrinio dalis....

Publikavimo data: 2018-01-23 16:16

Citavimas yra leidžiamas be autoriaus sutikimo. Tačiau tam jis turi atitikti kelias sąlygas. Pirma, citata turi būti nedidelė kūrinio dalis. Antra, tokia kūrinio dalis turi būti išties naudojama kaip citata (pvz., kritikos ar apžvalgos tikslais). Trečia, toks panaudojimas turi būti sąžiningas ir neviršyti citavimo tikslui reikalingo masto. Reikalavimas, jog panaudojimas būtų sąžiningas, turėtų būti suprantamas tiek atgaminimo masto, tiek citavimo tikslo prasme. Paprastai pripažįstama, kad citavimas yra pagrįstas, kai tai daroma informacijos pateikimo, mokslo, tyrimo ir pan. tikslais. Ketvirta, turi būti nurodomas šaltinis ir autoriaus vardas.

Jeigu Jūsų ketinamos naudoti kito autoriaus teksto dalys neatitinka šių reikalavimų, turėtumėte gauti autoriaus sutikimą.

Šiame atsakyme pateikta tik bendro pobūdžio informacija. Jeigu norite gauti išsamią konsultaciją dėl konkrečiai Jūsų situacijos, patartina kreiptis į teisininką.
Naudingų patarimų intelektinės nuosavybės klausimais rasite skaitydami tinklaraštį GLIMSTEDT jaunam verslui.

Ekspertai

Giedrė Rimkūnaitė-Manke

Giedrė Rimkūnaitė-Manke

Advokatė, ekspertė / Advokatų kontora „Glimstedt”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.