...

Byvis ir tešlagalvis. Ar galiu juos persidaryti?

Žinių bazė

2022.09.01

Sveiki, savo soc. tinkle naudoju įvairias byvis ir tešlagalvis rastas situacijas ir dedu savo užrašus sugalvotus. Matau , kad labai patinka mano sekėjams. Ar šie mano veiksmai nepritrauks piktų akių, t.y. nepsriskabins kas nors dėl autorinių teisių pažeidimo, nes visi užrašai mano sumanyti.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Erikas Saukalas

Advokatas, Partneris, Prekių ženklų ir dizaino teisės departamento vadovas / METIDA

Premium

Publikavimo data: 2022-09-20 08:36

Pagal pateiktą aprašymą, situaciją galima vertinti keliais aspektais - tiek iš autorių teisių, tiek ir iš prekių ženklų teisės perspektyvos....

Publikavimo data: 2022-09-20 08:36

Pagal pateiktą aprašymą, situaciją galima vertinti keliais aspektais - tiek iš autorių teisių, tiek ir iš prekių ženklų teisės perspektyvos. Remiantis Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu (toliau - ATGTĮ), pats Byvio ir Tešlagalvio atvaizdas yra autorių teisių objektas, kuriam taikoma autorių teisių apsauga. ATGTĮ 19 - 33 straipsniuose numatytos tam tikros išimtys, kada galima naudoti autorių teisių objektus be autoriaus sutikimo (pvz., cituojant, naudojant karikatūrai, tam tikrais atvejais - asmeniniais tikslais ir pan.). Šiuo atveju, nematant viso konteksto, kokiu būdu naudojami šių personažų atvaizdai, nėra galimybės tiksliai nurodyti, ar yra pažeidžiamos Byvio ir Tešlagalvio kūrėjų autorių teisės, taip pat, ar naudojamas kūrinys patenka į įstatyme numatytas išimtis. Bet kuriuo atveju, sprendžiant iš pateiktos situacijos, galima daryti išvadą, kad paminėtų personažų atvaizdai buvo naudojami ne kartą, todėl šiuo atveju yra rizika, jog tokiu būdu bus pažeidžiamos Byvio ir Tešlagalvio autorių teisės. Žvelgiant iš prekių ženklų teisės, svarbu pažymėti, jog Byvio ir Tešlagalvio turtinių autorių teisių savininkai taip pat yra užregistravę žodinį Europos Sąjungos prekių ženklą “Beavis and Butt-head”, kurio apsauga galioja ir Lietuvoje. Taigi, tuo atveju, jeigu savo socialiniame tinkle prekiaujate kokiomis nors prekėmis ar siūlote paslaugas (ypač susijusias su drabužiais, avalyne, žaidimais ir pan.), ir kartu naudojate žodžius “Beavis and Butt-head”, pažeidžiate ir aukščiau nurodytų asmenų teises į prekių ženklą. Bet kuriuo atveju, kaip jau minėta, siekiant pateikti tikslią išvadą, reikalinga tiksliai įvertinti socialinio tinklo paskyros turinį ir kitas aplinkybes.

Ekspertai

Erikas Saukalas

Erikas Saukalas

Advokatas, Partneris, Prekių ženklų ir dizaino teisės departamento vadovas / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.