...

BDAR ir biometriniai duomenys

Žinių bazė

2020.12.10

Neretai tenka susidurti su teiginiu, jog biometriniai duomenys – piršto atspaudas, akies rainelė, pan. yra itin jautrūs duomenys, tad neatsitiktinai BDAR jiems suteikia kone šventą specialiųjų duomenų statusą.
Vis dažniau vaizdo stebėjimo kameros turi galimybę atskirti “savus” ir “svetimus” tam panaudojant biometrinius duomenis.
Kokių papildomų priemonių reiktų imtis naudojant tokias kameras, kad neužpykdyti BDAR?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Publikavimo data: 2020-12-18 10:22

Bendrąja prasme, remiantis BDAR 9 str. nurodoma, kad draudžiama tvarkyti biometrinius asmens duomenis, kai yra siekiama nustatyti fizinio asmens tapatybę,...

Publikavimo data: 2020-12-18 10:22

Bendrąja prasme, remiantis BDAR 9 str. nurodoma, kad draudžiama tvarkyti biometrinius asmens duomenis, kai yra siekiama nustatyti fizinio asmens tapatybę, nebent duomenų subjektas aiškiai sutiko; kai tai būtina siekiant įvykdyti prievoles ir naudotis specialioms teisėmis darbo ir socialinės apsaugos teisės srityje ir kitais BDAR 9 str. numatytais išimtiniais atvejais. Siekiant tinkamai įgyvendinti patalpų stebėjimą, visų pirmiausia turėtų būti apie tai aiškiai informuojami visi į patalpas patenkantys asmenys, taip pat, turėtų būti tinkamai patvirtintos vidaus tvarkos, reglamentuojančios vaizdo stebėjimą patalpose. Priklausomai nuo tvarkomų biometrinių duomenų - reikalingi ir asmenų sutikimai, jei konkrečioje situacijoje nebūtų įmanoma pritaikyti kitų BDAR 9 str. numatytų išimčių. Atkreipiame Jūsų dėmesį, jog tai yra bendro pobūdžio konsultacija – siekiant geriausių rezultatų, siūlytume pasikonsultuoti su teisininku.

Ekspertai

Andrius Pranckevičius

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.