Ar legalu vaizduoti animė veikėjus ant prekės ir ją pardavinėti?

Žinių bazė

2022.08.08

Norėčiau siūti ir pardavinėti megztukus. Ar legalu ant jų vaizduoti animė veikėjus ar kitų animacinių veikėjų atvaizdus? Ar nepažeisiu jokių teisių?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Publikavimo data: 2022-08-11 13:40

Tiek animė personažai (jų atvaizdai), tiek ir kitų animacinių filmų veikėjai be išimties yra autorių teisių objektai. Dalis šių personažų...

Publikavimo data: 2022-08-11 13:40

Tiek animė personažai (jų atvaizdai), tiek ir kitų animacinių filmų veikėjai be išimties yra autorių teisių objektai. Dalis šių personažų atvaizdų tam tikrais atvejais gali būti registruoti kaip prekių ženklai. Todėl visais atvejais, prieš naudojant konkretų atvaizdą, reikia įsitikinti, kokia apimtimi toks konkretus atvaizdas yra saugomas. Svarbu atkreipti dėmesį, kad turtinės autorių teisės turi galiojimo terminą, t.y. jos galioja visą autoriaus gyvenimą ir 70 metų po autoriaus mirties. Taigi, jeigu nuo konkretaus personažo atvaizdą sukūrusio autoriaus (t.y. dailininko, animatoriaus ir pan.) mirties yra praėję 70 metų – atvaizdą galite naudoti. Jeigu konkretaus atvaizdo autorių yra daugiau nei vienas (autorių kolektyvas) – 70 metų nuo paskutinio likusio gyvo autoriaus mirties. Visais kitais atvejais, norint naudoti animacinių filmukų personažų atvaizdus, yra būtinas autoriaus (ar kito asmens, kuriam priklauso turtinės autoriaus teisės) sutikimas. Tuo atveju, jeigu animacinio filmo veikėjo atvaizdas yra registruotas kaip prekių ženklas, visais atvejais būtinas prekių ženklo savininko sutikimas.

Ekspertai

Birutė Dauderienė

Birutė Dauderienė

Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.