...

Ar grotažymė gali būti prekės ženklu?

Žinių bazė

2020.09.09

Ar galiu užrašą su grotažyme registruoti kaip prekės ženklą, pavyzdžiui #taipgeriau?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Vilkienė

Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja / Valstybinis patentų biuras

Publikavimo data: 2020-10-13 10:02

Prekių ženklu gali būti bet koks žymuo, jeigu jis gali atskirti vieno asmens prekes ar paslaugas nuo kitų asmenų prekių...

Publikavimo data: 2020-10-13 10:02

Prekių ženklu gali būti bet koks žymuo, jeigu jis gali atskirti vieno asmens prekes ar paslaugas nuo kitų asmenų prekių ar paslaugų. Taigi, žodis ar žodžių junginys su grotažyme taip pat gali būti registruotas prekių ženklu, jeigu toks žymuo atitinka Lietuvos Respublikos prekių ženklų įstatymo 7 straipsnyje nurodytus prekių ženklams keliamus absoliučius reikalavimus (žymuo turi skiriamąjį požymį, nėra tapęs bendriniu, nėra aprašomojo pobūdžio, neprieštarauja viešajai tvarkai, moralei, nenaudojami Lietuvos Respublikos ar kitų valstybių oficialūs simboliai be kompetentingos institucijos leidimo ir pan.). Žymens atitikimą absoliutiems reikalavimams tikrina Valstybinis patentų biuras (VPB): atsižvelgiama į žymens skiriamąjį požymį ir jo santykį su paraiškoje nurodytomis prekėmis ir paslaugomis. Svarbu atsiminti, kad tokio žymens įregistravimas nesuteikia išimtinių teisių į patį grotažymės simbolį #. Išsami informacija apie prekių ženklus ir jų registravimo tvarką yra pateikta VPB svetainėje: https://vpb.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/prekiu-zenklai.

Ekspertai

Kristina Vilkienė

Kristina Vilkienė

Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja / Valstybinis patentų biuras

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.