...

Ar galima miesto gatvėse, šaligatviuose dėti reklamą?

Žinių bazė

2013.10.02

Ar galima daryti ženklus miesto gatvėse, šaligatviuose naudojant tam tikrą plovimo įrangą ir trafaretus. Tai yra anti- grafiti technologija, kuri paremta aukšto slėgio vandenio purškimu.

Recent Work

Kiek teko domėtis įstatymo draudžiančio tokią veiklą nėra, tad ir specialūs leidimai neturėtų būti reikalingi.

Ačiū už atsakymą.

Pagarbiai,
Marius

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-10-02 16:37

Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo (toliau – Reklamos įstatymas) 12 str. numato išorinės reklamos įrengimo reikalavimus. Remiantis Reklamos įstatymo 12 str. 4 d., išorinė...

Publikavimo data: 2013-10-02 16:37

Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo (toliau – Reklamos įstatymas) 12 str. numato išorinės reklamos įrengimo reikalavimus. Remiantis Reklamos įstatymo 12 str. 4 d., išorinė reklama turi būti įrengiama vadovaujantis projektavimą, statybą, kultūros paveldo objektų ir kraštovaizdžio apsaugą, teritorijų planavimą ir valstybinės kalbos vartojimą reglamentuojančių teisės aktų nuostatomis, Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2013 m. liepos 30 d. įsakymu Nr. 4-670 patvirtintomis išorinės reklamos įrengimo taisyklėmis (toliau – Taisyklės), savivaldybės institucijos patvirtintais išorinės reklamos specialiaisiais planais (pavyzdžiui, Vilniaus miesto teritorijų išorinės vaizdinės reklamos sklaidos schemomis) ar bendraisiais teritorijų planavimo dokumentais ir (ar) juose nustatytais išorinės reklamos įrengimo reglamentais.

Reklamos įstatymo 12 str. 6 p. numato, kad savivaldybės, kurios teritorijoje įrengiama išorinė reklama, vykdomoji institucija, vadovaudamasi Taisyklėmis, išduoda leidimus. Todėl siekiant įsirengti išorinę reklamą, būtina kreiptis į atitinkamos savivaldybės administraciją su paraiška gauti leidimą, kurioje turi būti nurodomi Taisyklių 15 p. nurodyti duomenys. Be to, Taisyklių 15.2 p. ir Reklamos įstatymo 12 str. 1 d. 4 p. nurodyta, kad būtina pateikti dokumentus, patvirtinančius asmenų, nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdančių žemę, statinius, įrenginius ar kitus objektus, ant kurių įrengiama išorinė reklama, sutikimą tokią reklamą įrengti.

Taip pat atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad tiek Reklamos įstatymas, tiek Taisyklės numato atitinkamus išorinės reklamos draudimus bei apribojimus. Pavyzdžiui, Reklamos įstatymo 12 str. 1 d. 1 p. be kita ko, draudžia įrengti išorinę reklamą keliuose, virš kelių, kelių juostose ir apsaugos zonose. Taip pat draudžiama įrengti išorinę reklamą gatvėse ir prie jų, jeigu ji gali užstoti technines eismo reguliavimo priemones, pabloginti matomumą, akinti eismo dalyvius, kelti pavojų eismo dalyviams. Draudžiama naudoti reklamą imituojančią kelio ženklus ir (ar) naudojančią kelio ženklų simboliką. Taip pat paminėtinas Taisyklių 8 p. numatantis, kad įrengiant išorinę reklamą arčiau kaip 30 metrų nuo gatvių bei arčiau kaip 150 metrų nuo kelio ne gyvenvietėse turi būti suderintas su policijos pareigūnais vadovaujantis Kelių eismo sąlygų kontrolės tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Policijos generalinio komisaro 2005 m. spalio 24 d. įsakymu Nr. 5-V-671.

Taigi, atsižvelgiant į Reklamos įstatyme bei Taisyklėse numatytus išorinės reklamos įrengimo draudimus bei apribojimus, kiekvienu konkrečiu atveju planuojamą įrengti išorinę reklamą būtina suderinti su atitinkamos savivaldybės administracija bei Taisyklių numatyta tvarka gauti leidimą.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.