...

Alkoholio įvežimas savo reikmėms

Žinių bazė

2013.08.05

UAB, neužsiimanti alkoholio prekyba/gamyba , reprezentacinėms reikmėms norėtų įsivežti alkoholio iš ES valstybės.Kokie apribojimai ? Įvežtas alkoholis būtų suvartotas ne iš karto, bet, pvz., per 6 mėn. Kiekis-1-2paletės alkoholinių gėrimų.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-08-05 16:02

Visų pirma būtina pabrėžti, kad Jums reikėtų sumokėti akcizų mokestį, kuris priklausytų nuo įsivežamo alkoholio rūšies (mokamų akcizų dydžius galite...

Publikavimo data: 2013-08-05 16:02

Visų pirma būtina pabrėžti, kad Jums reikėtų sumokėti akcizų mokestį, kuris priklausytų nuo įsivežamo alkoholio rūšies (mokamų akcizų dydžius galite rasti Lietuvos Respublikos Akcizų įstatymo II skyriaus Pirmajame skirsnyje). Taip pat, remiantis 2004 m. balandžio 9 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 408 (Dėl apdoroto tabako, etilo alkoholio ir alkoholinių gėrimų ženklinimo specialiais ženklais – banderolėmis taisyklių patvirtinimo) Jūs privalėsite įsivežtus alkoholinius gėrimus paženklinti finansų ministro patvirtinto pavyzdžio specialiais ženklais – banderolėmis, beje, kadangi tikslaus alkoholinio gėrimo, kurį įsivešite nedetalizuojate, norėčiau atkreipti Jūsų dėmesį į minėtų taisyklių III dalį „Atvejai, kai ženklinti nereikalaujama“ ir pasižiūrėti, ar Jūsų vežamam alkoholiui nėra suteikiama lengvata jo neženklinti banderolėmis. Taip pat noriu paminėti, kad remiantis Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2004 m, balandžio 27 d. įsakymu Nr. VA-62, 2010 m. rugsėjo 3 d. įsakymo Nr. VA-98 redakcija, („Dėl akcizais apmokestinamų prekių gavėjų registravimo“) norėdami iš kitų Europos Sąjungos valstybių narių gauti akcizais apmokestinamų prekių Jūs turite įsiregistruoti akcizais apmokestinamų prekių gavėju. Kita galimybė, nesiregistruojant akcizais apmokestinamų prekių gavėju įsivežti alkoholinius gėrimus yra kreiptis į akcizais apmokestinamų prekių sandėlį, informaciją apie sandėlius galite rasti Valstybinės mokesčių inspekcijos svetainėje (http://www.vmi.lt/lt/?itemid=10041712). Tačiau net ir įvykdžius visus įstatymų keliamus reikalavimus turėtumėte išspręsti dar vieną klausimą. Lietuvos Respublikos Alkoholio kontrolės įstatymas draudžia laikyti alkoholinius gėrimus be specialios licencijos, taigi, turėtumėte minėto įstatymo nustatyta tvarka gauti licenciją, leidžiančią laikyti alkoholinius gėrimus. Norėčiau pastebėti, kad paprastesnis būdas įsigyti alkoholio reprezentacinėms reikmėms būtų pirkti jį ne iš užsienio, o iš Lietuvos Respublikos įmonių, kurios turi licencijas verstis mažmenine ar didmenine alkoholio prekyba, tačiau turėkite omenyje, kad laikyti alkoholio bet kokiu atveju Jūs negalite, nes laikymas reikalauja licencijos, tai reiškia, kad reprezentacinėms reikmėms perkamas alkoholis turi būti skirtas konkrečiam renginiui.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.