...

Norėčiau pabandyti prekiauti drabužiais turguje, uždarame pavilione

Žinių bazė

2013.06.11

Esu bedarbė, registruota darbo biržoje. Nuo ko reikėtų pradėti, kokie dokumentai reikalingi pradėti verslui, kokie mokesčiai. Galvoju drabužius įsigyti urmu Lietuvoje, į ką turėčiau atkreipti demesį pirkdama ir kokius dokumentus turėčiau gauti įsigydama prekes?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-06-11 16:40

Atsižvelgiant į Jūsų pateiktą verslo idėją, palankiausias būdas užsiimti rūbų prekyba turgavietėje yra tokios veiklos vykdymas įsigijus prekybos verslo liudijimą....

Publikavimo data: 2013-06-11 16:40

Atsižvelgiant į Jūsų pateiktą verslo idėją, palankiausias būdas užsiimti rūbų prekyba turgavietėje yra tokios veiklos vykdymas įsigijus prekybos verslo liudijimą. Dėl tokio liudijimo įsigijimo galima kreiptis į teritorinę valstybinę mokesčių inspekciją, pateikiant reikiamus dokumentus, kurių sąrašą galima rasti Valstybinės mokesčių inspekcijos internetiniame tinklapyje.

          Mokestine prasme, norint įsigyti verslo liudijimą, reikia sumokėti fiksuotą pajamų mokestį, t.y. verslo liudijimo kainą, kurios dydis nustatomas atskirai kiekvienai veiklos rūšiai. Be to, fiksuotus pajamų mokesčio dydžius kiekviena savivaldybė tvirtina atskirai, todėl kiekvienoje savivaldybėje jie gali būti skirtingi. Valstybinėse mokesčių inspekcijose galima sužinoti savivaldybių nustatytus pajamų mokesčio dydžius ir lengvatas atskiroms gyventojų grupėms. Paminėtina, kad vykdantis veiklą pagal turimą verslo liudijimą asmuo privalo mokėti ir valstybinio socialinio draudimo įmokas (asmuo privalomai draudžiamas valstybiniu socialiniu pensijų draudimu tik pagrindinei pensijų daliai), kurių dydis apskaičiuojamas proporcingai išduodamo ar pratęsiamo verslo liudijimo galiojimo laikui.

          Atkreiptinas dėmesys, kad bedarbis asmuo, ketinantis užsiimti individualia veikla pagal verslo liudijimą, gali gauti valstybės subsidiją turėtoms išlaidoms (verslo liudijimo įsigijimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokų) iš dalies padengti.

          Be minėto verslo liudijimo, norint prekiauti turgavietėje, reikalingas turgavietę administruojančio subjekto išduodamas leidimas prekybai bei yra mokami mokesčiai už prekiavimą pagal nustatytus konkrečios turgavietės įkainius.

          Kalbant apie dokumentus, kuriuos turėtumėte gauti įsigydama prekes, tokiais dokumentais yra sąskaitos faktūros arba PVM sąskaitos faktūros tuo atveju, jeigu rūbus urmu ketinate pirkti iš Lietuvos juridinių asmenų arba užsienio apmokestinamųjų vienetų, vykdančių veiklą per nuolatinę buveinę Lietuvos Respublikoje.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.