...

„TechHub“ pre-akceleravimo programos startuoliai pritraukė 7 mln. Eur investicijų

Verslas

2023.12.25

Autorius:

Temos: , .

„TechHub“ pre-akceleravimo programos startuoliai pritraukė 7 mln. Eur investicijų

Milda Vilčinskaitė, pre-akceleravimo programos „TechHub“ vadovė // Įmonės archyvo nuotr.

Inovacijų agentūros projektas „TechHub“ baigiasi. Beveik ketverius metus ši startuolių pre-akceleravimo ir verslo konsultavimo programa teikė pagalbą inovacijas kuriantiems bei diegiantiems verslams, be to, jiems padėjo pritraukti beveik 7 mln. Eur finansavimą.

2020 m. veiklą pradėjęs pre-akceleratorius buvo pirmasis ir intensyviausias Lietuvoje, kas 3 mėnesius priimdavęs po 20 startuolių į naują programos ciklą. „TechHub“ – tai 3 mėnesius trukusi intensyvi mokymų ir mentorystės programa, kurios tikslas – padėti verslo naujokams išsigryninti startuolio idėją ir užauginti ją iki minimalaus produkto. Iš viso įgyvendinti 9 programos ciklai, kuriuose dalyvavo 182 komandos.

„Tuo metu Lietuvoje nebuvo nuolat veikiančio pre-akceleratoriaus ir buvo jaučiamas tokios programos, kuri padėtų jauniems startuoliams tinkamai išsigryninti savo idėją, vertės pasiūlymą, suprasti rinką, išanalizuoti konkurentus ir gauti kitų verslo ir startuolių pasaulyje reikalingų žinių, poreikis. Šie įgūdžiai svarbūs ne tik bet kokio startuolio kūrimo procese, bet ir siekiant pritraukti investicijų”, – sako programos vadovė Milda Vilčinskaitė.

4-ių metų rezultatai

Iki šiol „TechHub“ yra daugiausiai startuolių parengianti tokio tipo programa. Per beveik ketverius metus sulaukta 884 startuolių paraiškų, programą baigė 182 komandos, jos kartu sukūrė 235 darbo vietas. Be to, startuoliai pritraukė beveik 2 mln. Eur finansavimą iš Europos struktūrinių fondų ir kitų viešųjų šaltinių bei beveik 5 mln. Eur iš verslo kapitalo fondų, verslo angelų ir kitų privačių investuotojų.

„Natūralu, kad per tokį ilgą laiką ne visos komandos išaugo į sėkmingus startuolius, kai kurios netgi nutraukė savo veiklą. Bet pre-akceleratoriaus funkcija, pirmiausia – edukacinė, gali būti, kad verslo kūrimo žinių įgavę startuoliai jas panaudos kurdami verslus ateityje. Visgi, galime pasidžiaugti ir labai sėkmingais projektais, kurie tęsia savo kelionę startuolių pasaulyje, kaip „Oxus.AI“, „Doohoo“, „Benme“, „InterioApp“, „Stackflows“, „Mointellect“, „Mokosi“, „Hoperfy“, „Bbright“ ir kiti“, – pasakoja Milda Vilčinskaitė.

Projekto metu ekspertai taip pat konsultavo daugiau nei 300 įvairių įmonių verslo kūrimo, paraiškų finansavimui gauti rengimo, rinkodaros, tvarumo ir kitais verslui aktualiais klausimais.

„TechHub“ taip pat suorganizavo 4 gyvus trijų dienų hakatonus, skirtus ekologijos, sveikatos bei ugdymo iššūkiams spęsti. Dar vienas hakatonas vyko prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje, siekiant paremti Ukrainą inovatyviais sprendimais.

Sėkmės receptas – profesionalų komanda

Projekto stiprybė buvo stipri 12-kos mentorių komanda, lydėjusi startuolius kiekviename programos žingsnyje. Taip pat ir gausi išorės ekspertų, investuotojų, verslo angelų, partnerių ir kitų suinteresuotųjų pagalba. Skaičiuojama, kad programos metu startuolių prisistatymų išklausė ir patarimais dalinosi daugiau nei 80 profesionalų iš Lietuvos ir užsienio.

„Programą baigę startuoliai labiausiai džiaugiasi galimybe susipažinti su įvairiais žmonėmis, ekspertais, pristatyti savo kuriamą inovaciją ir apskritai įsilieti į startuolių ekosistemą. Mums taip pat buvo garbė ir malonumas dirbti su tiek daug kūrybingų ir darbščių žmonių“, – pasakoja Gintarė Narakienė, projekto vadovė.

Ir nors šis projektas pasibaigia, Inovacijų agentūra 2024 metais paskelbs ne vieną akceleravimo programą, kurioje kvies sudalyvauti startuolius.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.