...

Verslo pradžia

Žinių bazė

2014.02.17

Noriu sužinoti kaip reikia pradėti prekybos verslą, t.y. noriu atidaryti drabužių arba panašaus pobūdžio parduotuvę. Nuo ko reikėtų pradėti ? Kokia būtų eiga? Kaip susirasti tiekėjus ir kur pirmiausia kreiptis, kad teisėtai galečiau pradėti verslą? (Norėčiau sužinoti viską, nuo pirmų žingsnių).

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dovydas Varkulevičius

CEO / InformDebtor

Publikavimo data: 2014-02-17 16:02

Visų pirma, reikia įsteigti juridinį asmenį, t.y. pasirinkti vieną iš Jums priimtiniausių veiklos formų: individualią įmonę (IĮ), mažąją bendriją (MB)...

Publikavimo data: 2014-02-17 16:02

Visų pirma, reikia įsteigti juridinį asmenį, t.y. pasirinkti vieną iš Jums priimtiniausių veiklos formų: individualią įmonę (IĮ), mažąją bendriją (MB) ar uždarąją akcinę bendrovę (UAB), jei tai bus šeimos verslas arba veiklą vykdysite ne viena, o su partneriu. Išsamią informaciją, kokią įmonę steigti, rasite čia: http://www.verslilietuva.lt/lt/verslo-pradzia/steigimas/kokia-imone-steigti/
Visų įmonių steigimo procedūra yra beveik vienoda, nepriklausomai nuo įmonės teisinės formos.
1. Sugalvokite įmonės pavadinimą ir kreipkitės į Juridinių asmenų registrą su prašymu rezervuoti pavadinimą 6 mėnesiams.
2. Parenkite steigimo dokumentus: steigdami UAB, MB ar IĮ galite naudotis pavyzdiniais steigimo dokumentais, kuriuos rasite: http://www.ukmin.lt/web/lt/verslo_aplinka/imoniu_teise/pavyzdiniai_steigimo_dokumentai
3. Pateikite steigimo dokumentus notarui, kad patvirtintų. Notarui taip pat reikės pateikti patalpų, kuriose registruojama įmonės buveinė, savininko sutikimą suteikti patalpas.
Patalpos, kurias naudosite prekybai turi būti prekybos ar komercinės paskirties (ne gyvenamosios patalpos), tai yra atitikti vykdomos veiklos paskirtį bei numatytus priešgaisrinės saugos reikalavimus.
4. Notarui patvirtinus pateikti dokumentus Juridinių asmenų registrui. 

Šio metu daugelį juridinį asmenį galite įregistruoti online būdu per Registrų centro savitarnos sistemą, taip sutaupydami laiką ir sumažintumėte steigimo išlaidas.

Paprasčiausias ir greičiausias būdas – įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą. Prašymą dėl pažymos išdavimo reikia pateikti ne vėliau kaip veiklos vykdymo pradžios dieną. Prašymą galima pateikti nuvykus į VMI skyrių, paprastu ar elektroniniu paštu. Nusprendus nutraukti vykdomą veiklą, VMI reikia pranešti prieš 5 darbo dienas. Daugiau informacijos rasite čia: http://www.verslilietuva.lt/lt/verslo-pradziasteigimasar-butina-steigti-imone/
Nuo to, kokią veiklos formą pasirinksite, priklausys būsimų mokesčių dydis, todėl gerai įsigilinkite: http://www.verslilietuva.lt/lt/verslo-pradzia/veikla/mokesciai/
Tiekėjų paieškos dažniausiai vyksta Internete. Įveskite į google paieškos laukelį wholesale clothes suppliers ar sinonimus ir rinkitės iš įvairiausių šalių pagal savo skonį ir kainą. Atminkite, siunčiant prekes iš Kinijos ar Amerikos, reikės sumokėti muito mokestį, tuo tarpu iš Europos Sąjungos – muito nėra. Kitas būdas – ant drabužiuose prisiūtų etikečių visada nurodomas gamintojas. Įveskite į paieškos laukelį gamintojo pavadinimą ir atrasite jo Internetinį puslapį bei kontaktus.

Į visus Jums rūpimus klausimus, pasiruošę atsakyti VšĮ „Versli Lietuva“ konsultantai, jų kontaktus galite susirasti http://www.verslilietuva.lt/lt/apie-mus/organizacija/kontaktai/ .Konsultacijos teikiamos nemokamai.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.