...

Vartotojų sukurtos vaizdo medžiagos apmokestinimas

Žinių bazė

2022.09.21

Turime sukūrę platformą (minimaliai gyvybingą produktą, angl. MVP), kurioje skatinsime , žmones dalintis trumpais video apie patirtis susijusiais su sveikatinimu. Klausimas, ar mes galime būsimus vartotojus apmokestinti, už tai kad jie galėtų žiūrėti , mūsų vartotojų pačių sukurtą turinį? Tarkime matysime, kurie video populiariausi ir duosime tik ketvirtadalį laiko nemokamai peržiūrėti, o jei norės pažiūrėti likusią dalį – reikės susimokėti. Tuo pačiu kažkokią dalį gautų pinigų skirti ir kūrėjui.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Erikas Saukalas

Advokatas, Partneris, Prekių ženklų ir dizaino teisės departamento vadovas / METIDA

Premium

Publikavimo data: 2022-10-24 14:11

Teisės aktai nedraudžia vartotojų įkelto turinio apmokestinimo jūsų nurodytų būdu. Panašius modelius (įvairiomis modifikacijomis) yra pritaikę ir Youtube, Patreon ir...

Publikavimo data: 2022-10-24 14:11

Teisės aktai nedraudžia vartotojų įkelto turinio apmokestinimo jūsų nurodytų būdu. Panašius modelius (įvairiomis modifikacijomis) yra pritaikę ir Youtube, Patreon ir kt. internetiniai tinklapiai. Šiuo atveju patartina nusistatyti, kokiu būdu jūsų platforma naudosis kūrėjų vaizdo įrašais – ar turtinės teisės bus perleidžiamos jums, ar kūrėjai svetaine naudosis tiesiog kaip platforma demonstruoti savo įrašus ir pan. Be kita ko, turėtų būti aiškiai apibrėžta atlyginimo su kūrėjais tvarka: ar jiems bus išmokamas atlygis nuo peržiūrų skaičiaus, ar remiantis kitais kriterijais ir pan. Tai turi būti reglamentuota platformos taisyklėse, jas turi patvirtinti visi vartotojai prisijungdami prie platformos. Taip pat reikėtų įvertinti, kaip ir kokiu būdu bus renkamas mokestis, bei reikėtų atkreipti dėmesį į Bendrojo duomenų apsaugos reglamento nuostatas, kadangi tiek kūrėjų atžvilgiu, tiek ir vartotojų atžvilgiu jūs tapsite asmens duomenų tvarkytoju. Šiuo atveju rekomenduočiau savo idėją išsamiai aptarti su teisininkais, siekiant įvertinti visas galimas rizikas ir kitus niuansus.

Ekspertai

Erikas Saukalas

Erikas Saukalas

Advokatas, Partneris, Prekių ženklų ir dizaino teisės departamento vadovas / METIDA

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.