...

Kokius mokesčius reikia sumokėti asmeniui nevykdančiam individ veiklos ir neturinčiam verso liudijimo, pasirašė paslaugų teikimo sutartį. Kokius mokesčius reikia sumokėti jai ir įstaigai. Kokią VMI formą pildyti įstaigai, su kurią pasirašė sutartį.

Žinių bazė

2014.05.14

Pedagogė, dirbanti mokymo įstaigoje, turinti eksperto kvalifikaciją ir turinti teisę vertinti kitus pedagogus kitose įstaigose. Gavo pajamų iš kitos įstaigos už paslaugą. Su įstaiga sudarė paslaugų teikimo sutartį. Individualios veiklos nevykdo ir verslo liudijimo neturi.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2014-05-14 14:24

Jei paslauga teikiama pasirašius paslaugų teikimo sutartį, išmokėdama pinigus įstaiga ar įmonė turi išskaičiuoti Gyventojų pajamų mokestį (15 proc.) ir...

Publikavimo data: 2014-05-14 14:24

Jei paslauga teikiama pasirašius paslaugų teikimo sutartį, išmokėdama pinigus įstaiga ar įmonė turi išskaičiuoti Gyventojų pajamų mokestį (15 proc.) ir likusią sumą pervesti paslaugos teikėjui. Paslaugos teikėjas GPM savo lėšomis neturi mokėti. Įstaiga, pasibaigus metams pateiks VMI deklaraciją apie išmokėtas išmokas ir sumokėtus mokesčius. Išmokėta suma ir sumokėti mokesčiai bus automatiniu būdu patalpinti į Jūsų asmeninę deklaraciją, kurią Jūs turėsite tiesiog patikrinti ir patvirtinti. Sodros mokesčių šiuo atveju neatsiranda.

Atskirai reiktų atkreipti dėmesį į paslaugos pobūdį ir tęstinumą. Jei tai vienkartinė, nepasikartojanti (neturinti tęstinumo požymių) paslauga, tuomet Paslaugų teikimo sutartis tinkama. Tačiau jei paslauga yra tęstinė (pvz. atsiskaitoma kas mėnesį), tuomet reikėtų apsvarstyti galimybę registruoti individualią veiklą. 

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.