...

Kokie mokesčiai taikomi importuojant produktą iš ne ES šalies į Lietuvą?

Žinių bazė

2013.09.02

Turiu omeny realiai gaminamas pramonines prekes ne ES šalyje, kurias norima importuoti į Lietuvą? Ar importuojant į kitas ES šalis mokesčiai ir jų dydis toks pat?
Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-09-02 12:57

Atkreipiu dėmesį į tai, kad remiantis LR Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (toliau – PVMĮ) 14 str. 12 d., prievolė apskaičiuoti...

Publikavimo data: 2013-09-02 12:57

Atkreipiu dėmesį į tai, kad remiantis LR Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (toliau – PVMĮ) 14 str. 12 d., prievolė apskaičiuoti importo PVM atsiranda, kai prekės ne iš Europos Bendrijų teritorijos įvežamos į šalies teritoriją. Taigi importuojant prekes į Lietuvą, reikia sumokėti muitą, akcizą (jeigu jis nustatytas) ir importo PVM. Svarbu paminėti ir tai, kad skirtingoms prekėms taikomi skirtingi muito ir akcizo dydžiai, o muito dydis priklauso dar ir nuo šalies, iš kurios ta prekė yra kilusi.

Jeigu importo procedūra vis dėlto būtų atliekama ne Lietuvoje, o kitoje ES šalyje, prievolė sumokėti importo PVM atsiras toje valstybėje, todėl ir mokesčių dydis bus kitoks, nei būtų Lietuvoje. Rekomenduočiau kreiptis į tos ES šalies, į kurią planuojate importuoti, mokesčių administratorių ir išsiaiškinti visus to mokesčių administratoriaus keliamus reikalavimus.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.