...

Įdarbinimas, vykdant individualią veiklą (PVM mokėtojui)

Žinių bazė

2020.02.13

Laba diena, labai prašau paaiškinti, detalizuoti, kokius veiksmus turėčiau atlikti.

Vykdau individualią veiklą pagal ind. veiklos pažymą, esu PVM mokėtojas.
Tačiau noriu įdarbinti 0,25 etatu pensijinio amžiaus asmenį dirbti vairuotoju.

Kaip tą padaryti? Kur kreiptis norint įdarbinti žmogų? Kokius mokesčius turėčiau kaip darbdavys mokėti aš, kokius įdarbintas asmuo?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Nerijus Strikulys

Krizių valdymo ekspertas, nemokumo administratorius / Lexuna, UAB

Publikavimo data: 2020-02-18 19:48

Laba diena, Jei norite įdarbinti darbuotoją Jūs turite atlikti šiuos veiksmus: 1. Ne vėliau kaip likus vienai dienai iki įdarbinimo...

Publikavimo data: 2020-02-18 19:48

Laba diena, Jei norite įdarbinti darbuotoją Jūs turite atlikti šiuos veiksmus: 1. Ne vėliau kaip likus vienai dienai iki įdarbinimo dienos pasirašyti darbo sutartį su darbuotoju. Pavyzdinę darbo sutarties formą rasite adresu - https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/a1c38bd25dcf11e7a53b83ca0142260e/asr; 2. N vėliau kaip dieną prieš darbuotojui pradedant dirbti, turite pateikti 1-SD pranešimą atitinkamam VSDFV skyriui. Tai atliekama per VSDFV paslaugų portalą adresu - https://draudejai.sodra.lt/sodra-login/index 3. Pateikus pranešimą Jums, kaip darbdaviui, atsiranda prievolė mokėti valstybinio socialinio ir privalomojo sveikatos draudimo (VSD ir PSD) įmokas už savo naujai priimtą darbuotoją. Tai reikia atlikti pildant SAM3 formą (nuoroda pateikta 2 punkte) už praėjusį mėnesį iki kito mėnesio 15 d. 4. Taip pat priklausomai nuo to ar darbuotojas dirba vienoje ar keliose darbovietėse, jam išmokėjus darbo užmokestį apskaičiuoti ir pateikti VMI nustatytas formas per EDS sistemą - https://deklaravimas.vmi.lt/lt/Pradinis_Prisijungimo_puslapis/Prisijungimasperisorinessistemas.aspx. Jei darbo užmokestis išmokamas iki 15 d. tuomet turi būti sudeklaruotos sumos ir atitinkamai sumokėti mokesčiai iki 15 kito mėnesio dienos, jei po §5 d. tuomet iki mėnesio paskutinės dienos.

Ekspertai

Nerijus Strikulys

Nerijus Strikulys

Krizių valdymo ekspertas, nemokumo administratorius / Lexuna, UAB

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.