...

Darbas įmonėje bei individuali veikla

Žinių bazė

2021.04.03

Sveiki, bandau užpildyti pajamų deklaraciją. Praėjusiais metais dirbau pagal individualią veikla, pajamas gaudavau iš įmonės ir iš prekybos užsienyje per internetinę svetainę. Iki kol įsidarbinau (nuo 2020-06-01) , visada rinkdavausi 30 % išlaidų skaičiavimo modelį, tačiau dabar individualiai veiklai to priskirti nebegaliu. Kodėl?
Internetinė prekyba visada tenkino 30 % išlaidų skaičiavimo modelį, tad faktinio išlaidų žurnalo vesti būtinybės nemačiau. Bet jei nebegaliu rinktis šio modelio būtent individualiai veiklai, mokesčių suma išauga 7 %, tad veikla išeina nenaudinga. Gal yra kažkoks būdas pritaikyti 30 % išlaidas iki įsidarbinimo?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2021-05-21 11:37

Jei individualios veiklos pajamos ar dalis pajamų kalendoriniais metais yra gaunamos iš darbdavio, veiklos leidžiamiems atskaitymams priskirti 30 proc. gautų...

Publikavimo data: 2021-05-21 11:37

Jei individualios veiklos pajamos ar dalis pajamų kalendoriniais metais yra gaunamos iš darbdavio, veiklos leidžiamiems atskaitymams priskirti 30 proc. gautų (uždirbtų) individualios veiklos pajamų nėra galimybės. Vadinasi, jeigu 2020 metais vykdant individualią veiklą pagal pažymą, paslaugas teikėte (pardavėte prekes) ir savo darbdaviui, neatsižvelgiant, nei kokios paslaugos buvo teiktos darbdaviui, nei kokia pajamų dalis visose individualios veiklos pajamose buvo gauta iš darbdavio, 2020 metais negalite pasirinkti taikyti leidžiamų atskaitymų būdo, kai išlaidomis laikoma 30 proc. pajamų suma. Šiuo atveju, turite pasirinkti išlaidų būdą pagal faktą visoms deklaruojamoms individualios veiklos pajamoms (2020 metais gautoms ne tik iš darbdavio, bet iš visų paslaugų pirkėjų).

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.