Turiu prekinį ženklą ir noriu jį nuomoti
2014.02.28
Laba diena, turiu prekinį ženklą, verslu neužsiimu, ar galėčiau jį nuomoti kelioms įmonėms. Lietuvoje, visos imonės būtu Vilniuje. Būčiau dėkinga už atsakymą.
Temos: Marketingas, Mokesčiai, Teisė.
Į klausimą atsakė:
Atsakyti į klausimą
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Gintautas Bartkus
Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal
Publikavimo data: 2014-02-28 11:05
Klausime minite, kad turimą prekės ženklą norite išnuomoti. Kaip suprantame, Jūs turite Lietuvoje registruotą prekės ženklą ir nesiekiate jo perleisti...
Publikavimo data: 2014-02-28 11:05
Klausime minite, kad turimą prekės ženklą norite išnuomoti. Kaip suprantame, Jūs turite Lietuvoje registruotą prekės ženklą ir nesiekiate jo perleisti kitam asmeniui, o norite tik suteikti teisę juo laikinai naudotis.
Lietuvos Respublikos prekių ženklų įstatymo 44 str. leidžia prekės ženklo savininkui suteikti kitam asmeniui išimtinę ar neišimtinę licenciją naudoti prekės ženklą. Todėl, taip, Jūs galite suteikti teisę kitam asmeniui naudotis Jūsų prekės ženklu. Toks teisių suteikimas vadinsis ne nuoma, o licencijos suteikimu. Licencija gali būti išimtinė (kai susitariama, kad tokia teisė suteikiama tik vienam asmeniui) arba neišimtinė (kai tokia teisė suteikiama keliems asmenims). Kadangi klausime minite, jog siekiate suteikti teises į prekės ženklą kelioms įmonėms, šiuo atveju aktualu neišimtinių licencijų suteikimas.
Praktiniu požiūriu tam, kad galėtumėte kitiems asmenims suteikti teisę naudotis savo turimu prekės ženklu, su visais jais turės būti sudarytos licencinės sutartys.
Licencinėse sutartyse paprastai aptariami šie pagrindiniai klausimai:
a. Licencijos rūšis, šiuo atveju, tai, kad licencija yra neišimtinė, t. y. teisės į prekės ženklą suteikiamos ne vienam subjektui konkrečioje teritorijoje, o keliems;
b. Kokioms prekėms ir (ar) paslaugoms žymėti suteikiama licencija;
c. Licencijos galiojimo terminas;
d. Licencijos galiojimo teritorija;
e. Atlyginimo už licencijos suteikimą dydis;
f. Prekės ženklo naudojimo forma, prekių ir (ar) paslaugų, kurie bus žymimi prekės ženklu, kiekis, rūšis, kilmė, kokybė, ir kiti klausimai.
Licencinės sutarties duomenys yra įrašomi į Lietuvos Respublikos prekių ženklų registrą, kurį administruoja Valstybinis patentų biuras, ir išviešinami, t. y. paskelbiami Valstybinio patentų biuro oficialiame biuletenyje.
Jūsų situacijoje, kai prekės ženklo nenaudojate, suteikimas licencijos juo naudotis gali būti netgi svarbus teisių į prekių ženklą išsaugojimui, kadangi pagal Lietuvos Respublikos prekių ženklų įstatymo 47 straipsnį prekių ženklo registracija gali būti panaikinta be kita ko, jei penkerius metus iš eilės ženklas nebuvo naudojamas prekėms ar paslaugoms žymėti. Tačiau jeigu ženklą naudoja kitas asmuo, turintis ženklo savininko sutikimą, tuomet ženklas yra laikomas naudojamu jo savininko.
Siekiant užtikrinti savo teisių apsaugą ir numatyti sutartyje visus tam reikalingus saugiklius, formuluojant konkrečios licencinės sutarties sąlygas visuomet pravartu pasitelkti teisininko pagalbą.