...

Kas deklaruoja mokesčius Sodrai, kai darbuotojas dirba nuotoliniu būdu pagal sutartį su užsienio bendrove (ES)?

Žinių bazė

2013.08.18

Turiu labiau papildantį klausimą pagal straipsnį:
http://wwww.bznstart.lt/klausimai/darbuotojai/590/Idarbinimas-pagal-nuotolinio-darbo-sutarti-kitoje-EU-salyje
Kas man dar liko neaišku po šio straipsnio: tokiu atveju, jei darbdavys (įmonė esanti kitoje ES šalyje) užsiregistruoja Mokesčių mokėtojų registre ir su darbuotoju pasirašo sutartį, kad jis pats atsakingas uz mokesčių mokejimą, – kas deklaruoja mokesčius/atlyginimą kas mėnesį Sodrai?
T.y. tie 3%+27.98%+2% (ką įprastai sumoka darbdavys) – jie deklaruojami kažkaip atskirai, ar darbdavys perveda tokia dalimi didesnį darbuotojui atlyginima, ir jis pats ta dalį sumoka kaip mokesčius (bet tada nuo kurios dalies skaičiuojamas gyventojų pamajų mokestis darbuotojui)?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-08-18 12:08

Atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad ES darbdavys, įregistruotas Mokesčių mokėtojų registre, su savo darbuotoju, dirbančiu Lietuvos Respublikos teritorijoje, gali...

Publikavimo data: 2013-08-18 12:08

Atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad ES darbdavys, įregistruotas Mokesčių mokėtojų registre, su savo darbuotoju, dirbančiu Lietuvos Respublikos teritorijoje, gali sudaryti susitarimą, kad darbuotojas prisiima darbdavio įsipareigojimą mokėti valstybinio socialinio draudimo įmokas pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus. Valstybinio socialinio draudimo įmokos  – apdraustųjų asmenų ir (arba) jų draudėjų mokamos įstatymų nustatyto dydžio įmokos. Darbdavių bendrąją valstybinio socialinio draudimo ir sveikatos draudimo įmokų dalį sudaro 30,98 procento dydžio tarifas. Darbuotojo bendrąjį valstybinio socialinio draudimo ir sveikatos draudimo įmokų dalį sudaro 9 procentų dydžio tarifas. Taigi, darbo užmokesčiui esant 1000 litų, Sodrai bus sumokami 309,8 Lt darbdavio mokėtinų mokesčių ir 90 litų darbuotojo mokėtinų mokesčių. Sudarius susitarimą, jog darbuotojas, dirbantis Lietuvos Respublikos teritorijoje, prisiima ES darbdavio įsipareigojimą mokėti valstybinio socialinio draudimo įmokas pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, reiškia, jog būtent darbuotojas tampa atsakingas už minėtų įmokų sumokėjimą.

Tokiu atveju, darbdavys turėtų darbuotojui papildomai, be sutarto atlyginimo darbo sutartyje, pervesti 30,98 procentų dydžio sumą nuo darbo užmokesčio valstybinio socialinio draudimo ir sveikatos draudimo mokesčiams, kuriuos darbdavio vardu sumokės darbuotojas. Kaip ši darbdavio mokėtina suma bus perduota darbuotojui, priklauso nuo konkretaus atvejo bei šalių susitarimo, kuris privalo būti rašytinis. Akcentuotina, kad šalių susitarimo, išversto į lietuvių kalbą, patvirtintą kopiją ar nuorašą ES darbdavys turi pateikti Sodros teritoriniam skyriui, kuriame vykdoma jo, kaip draudėjo, apskaita. ES darbdavys taip pat gali įgalioti darbuotoją teikti Sodros teritoriniam skyriui socialinio draudimo pranešimus ir tvirtinti finansines ataskaitas, tokias darbuotojo teises aiškiai nurodydamas šalių pasirašytame susitarime arba išduodamas jam atitinkamą įgaliojimą (plačiau žr. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus įsakymą „DĖL EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO (EB) Nr. 987/2009, NUSTATANČIO REGLAMENTO (EB) Nr. 883/2004 DĖL SOCIALINĖS APSAUGOS SISTEMŲ KOORDINAVIMO ĮGYVENDINIMO TVARKĄ, 21 STRAIPSNIO ĮGYVENDINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ Nr. V-203, Žin., 2010, Nr. 50-2472).

Darbuotojas privalės sumokėti GPM nuo tos darbo užmokesčio sumos, kuri nurodyta darbo sutartyje, neatsižvelgiant į tai, kiek darbdavys papildomai sumoka darbuotojui, kad šis sumokėtų darbdavio mokėtinus mokesčius Sodrai. Pavyzdžiui, darbo sutartyje nustatytam darbo užmokesčiui esant 1000 litų, GPM apskaičiuojamas ir sumokamas būtent nuo 1000 litų sumos (plačiau žr. „Lietuvos Respublikos GYVENTOJŲ PAJAMŲ MOKESČIO ĮSTATYMĄ“ 2002 m. liepos 2 d. žin., 2002, Nr. 73-3085).

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.