...

Parama šinšilų auginimo verslui pradėti

Žinių bazė

2016.08.29

Ar būtina būti jaunuoju ūkininku (jokios ūkinės veiklos nevedame, tik gyvename gyvenvietėje ir turime dirbamos žemės), norint gauti paramą šinšilų auginimo verslui pradėti? Jei reikia įstoti į jaunuosius ūkininkus, tai kokios sąlygos ir kur kreiptis?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Erika Viltrakienė

Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento direktorė / Nacionalinė mokėjimo agentūra

Publikavimo data: 2016-08-29 16:31

Jei šiuo metu nevykdote ūkinės veiklos, šinšilų auginimui paramą galite gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones „Ūkio...

Publikavimo data: 2016-08-29 16:31

Jei šiuo metu nevykdote ūkinės veiklos, šinšilų auginimui paramą galite gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“. Norėdamas gauti paramą, pareiškėjas turi atitikti veiklos srities įgyvendinimo taisyklėse numatytas tinkamumo gauti paramą sąlygas ir reikalavimus. Šias taisykles galite rasti čia.
Atkreipiame dėmesį, kad taisyklių 17.18 papunktyje yra numatytas tinkamumo gauti paramą reikalavimas, jog parama teikiama Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo I priedo produktų (išskyrus žuvininkystės ir akvakultūros produktus) gamybai ir valdoje pagamintiems produktams apdoroti ir (arba) perdirbti. Apdorojimo ir perdirbimo proceso metu gautas galutinis produktas turi būti Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo I priedo produktas. Parama gali būti skiriama tik toms investicijoms, kurios nefinansuotos pagal I Bendrosios žemės ūkio politikos ramsčio priemones ir iš kitų fondų. Taigi, į priedą kailiai kaip galutinis produktas nėra įtrauktas, todėl, jei verslo plane bus numatyta, kad sukurtas galutinis produktas bus kailiai, kailių pardavimas ir pan., parama tokiam projektui negalės būti skiriama. Taip pat reikėtų pažymėti, kad 2017 m. paraiškų rinkimo grafikas dar nėra patvirtintas (šiais metais paraiškos pagal minėtą veiklos sritį jau rinktos).

Ekspertai

Erika Viltrakienė

Erika Viltrakienė

Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento direktorė / Nacionalinė mokėjimo agentūra

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.