...

Parama naujam verslui (medienos gaminiams)

Žinių bazė

2017.05.28

Norėčiau pradėti su pora draugų gaminti medinius karkasinius namelius, kubilus ir pagal privačius užsakymus medinius namelius ir kt. Bet kyla klausimas kaip visiems pradedantiems gauti finansavimą visko pradžiai?
Pagrindiniai dalykai kam būtų panaudota parama:
1. Medienai
2. Darbo įrangai (staklėms ir pan.)
3. Algoms mokėti
4. Visos kitos išlaidos (eksportavimui ir pan.)
Kitas klausimas, ar būtų galima tokia veikla užsiimti kol įsivažiuotų verslas pas save namuose (kaime) ūkiniame pastate? Gaminama produkcija būtų itin aukštos kokybės, pagal ES standartus.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Ausma Bartkutė

Projektų valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“)

Publikavimo data: 2017-05-28 17:41

Jūs galite pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis pradedančiajam verslui pagal INVEGOS administruojamą finansinę priemonę „Verslumo skatinimas 2014–2020, finansuojamas iš Europos socialinio fondo”....

Publikavimo data: 2017-05-28 17:41

Jūs galite pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis pradedančiajam verslui pagal INVEGOS administruojamą finansinę priemonę „Verslumo skatinimas 2014–2020, finansuojamas iš Europos socialinio fondo”. Finansine priemone siekiama padėti fiziniams asmenims arba labai mažoms ir mažoms įmonėms pradėti ir vystyti neseniai pradėtą verslą (įmonės iki 1 metų), teikiant paskolas iki 25 tūkst. eurų ir nemokamas konsultacijas. Verslumo skatinimo paskolos yra skirtos investicijoms ir (arba) apyvartinėms lėšoms papildyti. 41 kredito unijos konsorciumui, kurios išduoda šias paskolas, atstovauja Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU).

Jeigu dirbate pagal verslo liudijimą, ar individualios veiklos pažymą, nėra jokio skirtumo, kur vykdysite veiklą. Jeigu turite įmonę, vykdyti veiklą pas save galite, tačiau negalėsite imti paskolos įmonės vardu.  Įmonė turi turėti buveinės adresą, turi būti kažkur registruota.

Norėdami pasinaudoti priemone, turite atitikti visas išvardytas sąlygas, t. y. būti:

  • labai mažos, mažos įmonės, fiziniai asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimą arba užsiimantys individualia veikla, kurie atitinka SVV subjekto statusą pagal SVV įstatymą;
  • ketinantys pradėti verslą ir (arba) veikiantys iki 1 m. (skaičiuojama nuo įmonės įregistravimo datos iki prašymo suteikti paskolą pateikimo dienos);
  • pageidaujantys paskolos iki 25 000 Eur;
  • veiklą ar dalį veiklos vykdyti Lietuvoje arba ES valstybės narėse.

Ką turėtumėte daryti, norėdami pasinaudoti priemone?

  1. Norėdami pasinaudoti priemone turite užpildyti verslo plano formą, kurią kartu su paraiška paskolai gauti reikės pateikti kredito unijai (išsirinkite artimiausią kredito uniją, esančią konsorciume).
  2. Jeigu bus reikalinga pagalba pildant verslo planą, yra teikiamos nemokamos individualios konsultacijos dėl verslo plano parengimo ir įgyvendinimo.
  3. Kai turėsite parengtą verslo planą, kreipkitės į kredito uniją, su kuria aptarsite visas finansavimo sąlygas (paskolos terminą, įkeičiamą turtą ir pan.).
  4. Jeigu Jums truks užstato, kredito unija galės kreiptis į INVEGĄ dėl individualios garantijos už Jūsų išduotą paskolą.
  5. Pasirašysite finansavimo sutartį.

Daugiau informacijos apie finansinę priemonę „Verslumo skatinimas 2014-2020“ galite rasti http://invega.lt/lt/paskolos/verslumo-skatinimas-2014-2020/

Taip pat naudingos informacijos apie verslo pradžią ir patarimus galite rasti:
http://www.verslilietuva.lt/lt/verslo-pradzia
http://www.verslilietuva.lt/lt/verslo-pradzia/verslo-pradzia/naudinga-informacija/-renginiu-geroji-verslo-praktika-medziaga

Ekspertai

Ausma Bartkutė

Ausma Bartkutė

Projektų valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“)

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.