...

Norime atidaryti mažą viešbutį, nuo ko reiktų pradėti?

Žinių bazė

2015.11.04

Kuriame planus atidaryti viešbutį, nedidelį. Būtų šeimos verslas. Tiektume pusryčių meniu, turėtume nedidelį barą. Pradinį kapitalą sklypui įsigyti bei projektams paruošti turime, tačiau galvojame kreiptis kur nors dėl paskolos. Ar europos sąjungos parama verslui apima ir smulkųjį verslą? Kokie kiti galimi finansavimo būdai? Taip pat, kokių leidimų gali prireikti norint vykdyti šią veiklą? Ar reikia įsteigti įmonę, ar galima ir su verslo liudijimu dirbti?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Laurynas Dailydė

Verslo finansavimo sprendimų skyriaus vadovas / „Swedbank“

Publikavimo data: 2015-11-04 19:53

Viešbučių sektorius yra specifinė verslo šaka, reikalaujanti stambių pradinių investicijų, kurių atsipirkimo laikotarpis yra ilgas (daugiau nei 5 metai). Norint...

Publikavimo data: 2015-11-04 19:53

Viešbučių sektorius yra specifinė verslo šaka, reikalaujanti stambių pradinių investicijų, kurių atsipirkimo laikotarpis yra ilgas (daugiau nei 5 metai). Norint statyti viešbutį reikės ne tik lėšų sklypui, bet ir statyboms. Bankai konservatyviai vertina šią verslo šaką, todėl nuosavo dalyvavimo dalis turės sudaryti ne mažiau nei 30-40% viso investicijos dydžio. Sėkmingam viešbučio plėtojimui didelę įtaką turi gerai apgalvotas verslo planas: pasirinktas tikslinis klientų segmentas, atrinkta patraukli viešbučio vieta, pridėtinės vertės klientui kūrimas, teikiamų paslaugų išskirtinumas/spektras, sutartys su kelionių agentūromis (klientų srauto užtikrinimas) ir panašiai. Pradiniame etape reikėtų pasverti pagrindines statybų alternatyvas, kas yra ekonomiškiau: statyti viešbutį, ar rasti jau pastatytas patalpas ir jas pritaikyti viešbučiui. Vertinant tai, kad turite santaupų tik sklypui, ši alternatyva gali būti realesnė. ES parama apima smulkųjį verslą, yra siūlomos įvairios regioninės programos, išsamesnės informacijos apie tai rasite Lietuvos verslo paramos agentūroje, Nacionalinėje mokėjimų agentūroje. Žmonių apgyvendinimui reikės plataus spektro leidimų: saugumo, higienos, priešgaisrinių ir t.t. Kadangi planuojate teikti ir maitinimo bei baro paslaugas, reikės gauti ir visus restoranų veiklai reikalingus leidimus, licenzijas. Viešbučio administravimui įmonės steigimas, tikėtina bus patogesnis, nes viešbutis ne tik pats teiks paslaugas, bet ir pats pirks įvairias paslaugas iš tiekėjų.

Ekspertai

Laurynas Dailydė

Laurynas Dailydė

Verslo finansavimo sprendimų skyriaus vadovas / „Swedbank“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.