...

Kokie mokesčiai skaičiuojami nuo pajamų, vykdant veiklą internete?

Žinių bazė

2016.10.22

Šiuo metu studijuoju. Laisvu laiku ketinu pardavinėti savo darbo meno kūrinius internetinėse parduotuvėse (siunčiant savo paveikslus paštu/kurjeriu Lietuvoje ir į užsienį ar spausdinant savo kūrybos plakatus per society6.com), gauti pajamų už turinį patreon.com ir youtube.com. Ar individuali veikla pagal pažymą tinkamas verslo modelis? Kokius mokesčius reikėtų mokėti? Kaip tvarkyti buhalterinę apskaitą? Kuo dar turėčiau pasidomėti?
Ar reikia deklaruoti individualią veiklą, jei užsiimčiau tik patreon.com ir pajamos neviršytų 2500€?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2016-10-22 16:50

Fakto, kad Jūsų gaunamas/uždirbamas pajamas sudarytų tik pajamos iš patreon.com ir jos neviršytų 2500,00 Eur, nepakanka, norint įvertinti individualios veiklos...

Publikavimo data: 2016-10-22 16:50

Fakto, kad Jūsų gaunamas/uždirbamas pajamas sudarytų tik pajamos iš patreon.com ir jos neviršytų 2500,00 Eur, nepakanka, norint įvertinti individualios veiklos įregistravimo prievolę. Remiantis LR GPMĮ 2 str. 7 d., individuali veikla – savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį; šiai veiklai būdingi 2 požymiai – tęstinumas (sudaromi sandoriai nėra atsitiktiniai arba yra aiškus motyvas bei galimybės tapačius sandorius sudaryti ateityje) bei savarankiškumas.
Kadangi iš ketinamų sudaryti sandorių Jūs siekiate gauti pajamų, turėtumėte informuoti mokesčių administratorių apie vykdomą individualią veiklą.

Vykdyti individualią veiklą pagal pažymą su visomis klausime minėtomis veiklos rūšimis galite.

Informaciją apie mokesčius, vykdant individualią veiklą pagal pažymą, rasite čia.

Tik atkreipiu dėmesį, kad turite susiderinti su Lietuvos statistikos departamentu teisingus ir tikslius ketinamos vykdyti ekonominės veiklos kodus pagal EVRK, nes nuo veiklos kodo priklauso GPM tarifas – t.y. mokėsite 5 proc. arba 15 proc.

Dėl buhalterinės apskaitos tvarkymo: nuolatiniai Lietuvos gyventojai, besiverčiantys individualia veikla (išskyrus įsigijusius verslo liudijimus), turi vadovautis Buhalterinės apskaitos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. vasario 17 d. įsakymu Nr. 1K-040.
Gyventojas, taikantis pinigų apskaitos principą, ir gyventojas, taikantis kaupimo apskaitos principą, privalo pildyti Gyventojo individualios veiklos pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą (jį galima įsigyti parduotuvėse, prekiaujančiose buhalterinės apskaitos blankais, arba pasigaminti, vadovaujantis 2010-05-24 finansų ministro įsakymu Nr. 1K-166 patvirtinta pavyzdine forma, arba pildyti elektroniniu būdu). Nuo 2011-05-01 gyventojai, kurie veiklos pajamoms apskaityti naudoja kasos aparatą, veiklos pajamas ir išlaidas privalo nurodyti Individualia veikla besiverčiančio gyventojo kasos aparato kasos operacijų ir išlaidų apskaitos žurnale (tokiu atveju pajamų ir išlaidų žurnalo pildyti nereikia). Gyventojas, vykdantis individualią veiklą pagal pažymą, savo veikloje naudojantis pinigų priėmimo kvitus, turi pildyti pinigų priėmimo kvitų blankų apskaitos knygą. Duomenys apie gautas pajamas ir patirtas išlaidas į pajamų arba pajamų ir išlaidų žurnalus įrašomi ne vėliau kaip iki paskutinės kito mėnesio dienos. Jei per mokestinį laikotarpį į žurnalą įrašoma daug įrašų, tai gyventojas gali daryti tarpinių sumų įrašus (kas mėnesį, ketvirtį, pusmetį), kuriuos privalo pasirašyti.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.