...

Ar apsimoka būti sąžiningu?

Žinių bazė

2017.10.22

Užsiimu asmeninio blogo Instagram platformoje kūrimu. Iš drabužių kompanijos sulaukiau pasiūlymo už piniginį atlygį įkelti kelias nuotraukas savo nuožiūra į savo blogą. Prašo išrašyti PVM sąskaitą faktūrą. Šiuo metu esu VU dieninio skyriaus studentas aktyviai studijuojantis, nesustabdęs nieko ir pan. Klausimas ar man apsimoką steigti individualią veiklą ir deklaruoti tuos kelis šimtus eurų “pajamų” nes deklaravus ir sumokėjus visus mokesčius man nemaža dalis atlygio nuplaukia valstybei. Kokie mokesčių tarifai Vilniaus mieste?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2017-10-22 18:55

Individualią veiklą pagal pažymą privalėtumėte įregistruoti tuo atveju, jei savarankišką veiklą vykdytumėte tęstinį laikotarpį, siekiant gauti pajamų. Jei pasiūlymas į...

Publikavimo data: 2017-10-22 18:55

Individualią veiklą pagal pažymą privalėtumėte įregistruoti tuo atveju, jei savarankišką veiklą vykdytumėte tęstinį laikotarpį, siekiant gauti pajamų.
Jei pasiūlymas į asmeninį blogą įkelti nuotraukas yra atsitiktinis ir ateityje neplanuojate už atlygį bloge talpinti daugiau nuotraukų, reklaminių skelbimų ar pan., individualios veiklos įregistruoti neprivalote. Tokiu atveju, Jūsų gautos pajamos apmokestinamos 15 proc. pajamų mokesčio tarifu (tarifo dydis visoje Lietuvoje yra vienodas). Jei šias pajamas gautumėte iš Lietuvos įmonės, mokestį (15 proc.) apskaičiuoti, išskaičiuoti ir sumokėti į biudžetą privalėtų įmonė. Tuo atveju, jei pajamas gautumėte iš užsienio įmonės, deklaruoti pajamas Metinės pajamų deklaracijos GPM308 formoje, apskaičiuoti ir sumokėti pajamų mokestį privalėtumėte kalendoriniams metams pasibaigus, iki kitų metų gegužės 1 dienos.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.