...

Virtualiosios realybės kavinės įkūrėjai stebina lankytojus naujais potyriais

Verslas

2017.04.10

Autorius: Kristina Augustinaitė

Temos: , .

Virtualiosios realybės kavinės įkūrėjai stebina lankytojus naujais potyriais

Vienas iš „VR Café“ įkūrėjų - Vytautas Šėrys. BFL/Vyginto Skaraičio nuotr.

Norintieji pasivaikščioti mėnulyje, pajusti stebinančią piešimo patirtį, kartu su kitais žaidėjais dalyvauti mistinių užduočių ar įvairių sporto rūšių žaidimuose arba pasinaudoti pažintine virtualia aplinka, leidžiančia patekti į virtualų žmogaus kūno vidų ir suprasti, kaip išnešiojamas deguonis kūne bei kaip kovojama su virusais, dabar tai gali patirti virtualiosios realybės kavinėje „VR Café“. Šio projekto sumanymą ir išmoktas verslo pamokas aptarėme su vienu iš „VR Café“ įkūrėjų vilniečiu Vytautu Šėriu (30).

Aplinkinių palaikymas

„Sumanymas įkurti virtualiosios realybės kavinę „VR Café“ kilo ieškant naujų ir neįprastų potyrių – to, ko nebūtų rinkoje ir kas lankytojams keltų nuostabą“, – pasakoja V. Šėrys. Verslininkas džiaugiasi, kad, išgirdę apie sumanymą sukurti virtualiosios realybės kavinę, aplinkiniai daugiausia reagavo teigiamai. Pašnekovas įsitikinęs, kad žmonėms patinka naujovės, ypač tos, kurių jie patys iki galo nesupranta. „Kai kurie aplinkiniai palaikė šį sumanymą, kai kurie teigė apie šią sritį neišmanantys ir į detales nesileido, o likusieji tiesiog pasitikėjo ir vedami smalsumo skatino imtis verslo“, – prisimena „VR Café“ sumanytojas.

Investicijos į kokybę

 

„Tikimės, kad šios investicijos atsipirks per kelerius metus.“

V. Šėrys.

 

Verslininkas įsitikinęs, kad klaidos, padarytos verslo pradžioje, dar gali išryškėti ateityje. „Labai aiškiai pastebėjome klaidas įrenginėdami virtualiąją kavinę – ten, kur netaupėme nuo pat pradžių, viskas iš karto pavyko puikiai. Kita vertus, kai tik stengdavomės sutaupyti, vėliau tekdavo skirti nemažai laiko naujų sprendimų paieškai, viskam perdaryti ar tobulinti“, – prisipažįsta verslininkas. Jo teigimu, investuoti į kokybę išties apsimoka. „Investavome daug ir tikimės, kad šios investicijos atsipirks per kelerius metus, nors tai yra gana ilgas laikotarpis nuolat tobulėjančių technologijų pasaulyje“, – sako V. Šėrys.

Unikali aplinka

„VR Café įkūrėjas teigia siekiantis sukurti analogų neturinčią aplinką, kurioje lankytojai galėtų mėgautis virtualiosios realybės potyriais neprarasdami privatumo. „Nesvarbu, ar žmogus nori geriau pažinti pasaulį, ar šaudyti į zombius, jis turi jaustis gerai. Mūsų tiksliniai klientai yra suaugusieji, todėl aplinka labai svarbi“, – tikina V. Šėrys. Siekiant didžiausio klientų komforto, buvo suformuotos atskiros erdvės, kuriose galima pramogauti individualiai ar su kompanija. Dalis virtualiosios realybės kavinės zonų nuo bendrosios erdvės atskirtos stiklu ir užuolaidomis, o prie kitų stovi patogios sofos, ant kurių galima jaukiai pasisėdėti su draugais. Verslininkas džiaugiasi įsigytomis septyniomis moderniausiomis šiuo metu rinkoje esančiomis „HTC Vive“ sistemomis, todėl „VR Café“ lankytojai turi galimybę pramogauti tinkle ir sutikti vieni kitus virtualiojoje realybėje. Naujai patirtiems įspūdžiams aptarti įrengta kavinė.

Konkurencija auga

„Esame vieninteliai, suteikiantys galimybę žaisti grupinius žaidimus iki septynių asmenų, tačiau rinkoje vis atsiranda naujų „Vive“ sistemas siūlančių konkurentų“, – pastebi „VR Café“ sumanytojas. Kitiems startuoliams jis pataria pirmiausia kokybiškai išsitirti rinką. Vėliau tereikia nepristigti drąsos, ryžto ir pasitikėjimo savimi.

„VR Café“ (BFL/Vyginto Skaraičio nuotr.)

280-1491803815-614758.jpg 280-1491803815-618243.jpg 280-1491803815-765054.jpg 280-1491803815-580380.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.