Svajonė tapo realybe – atidaryta tapybos studija Panevėžyje
2021.11.12
Temos: Verslo pradžia.
Panevėžyje įkurta tapybos studija „Druska“ nuo šių metų pradžios suaugusiuosius kviečia atrasti tapybos teikiamus džiaugsmus, vienoje rankoje laikant teptuką, kitoje – puodelį arbatos ar vyno taurę. Studijos įkūrėją ir užsiėmimų vadovę panevėžietę Faustą Diržytę (g. 1995), prisistatančią pseudonimu DUONA, tapyba lydėjo visą gyvenimą. Pašnekovė dalijasi kūrybos ir veiklos keliu, kuris atvedė iki tapybos studijos įkūrimo, taip pat džiaugsmais ir sunkumais, plečiant studijos veiklą.
Idėją įkurti studiją brandino ilgai
Tapybos studijos „Druska“ vadovė F. Diržytė teigia, kad idėją įkurti nuosavą studiją, kurioje mokytų tapybos subtilybių, brandino labai ilgai ir lėtai. „Nuo pat vaikystės brendo mintis įkurti studiją, nes nuo mažų dienų mėgau dailę. Su laiku į šią sritį gilinausi vis labiau. Esu baigusi Vilniaus dailės akademiją. Labai norėjosi šią svajonę įgyvendinti būtent tada, kai viskas tarsi ateina savaime ir nereikia savęs versti, ko nors daryti. Jei lemta, tai įvyks, jei ne – tuomet, galbūt, mano kelias yra kitur. Vis dėlto buvo lemta studijai atsirasti“, – pasakoja pašnekovė.
Jau ketvirtus metus asmeniniais tikslais gyvuojanti studija tik šiemet atvėrė duris plačiajai visuomenei. Pasak F. Diržytės, galimybė užsiimti mėgstama veikla teikia begalinį džiaugsmą ir laimę. „Prireikė viso gyvenimo, kad pradėčiau jaustis nors kiek užtikrinta dailės srityje. Investavau į tai nuo pat jaunystės, visus pinigus skirdavau dailės priemonėms. Šis hobis vis augo ir augo, kol galiausiai tai išaugo į nuosavą studiją. Tuomet jau galėjau kviestis žmones į šią studiją, jiems pristatyti ir parodyti savo darbus bei kūrybinį kelią – sukauptas kūrybinis bagažas buvo gana didelis koziris“, – komentuoja pašnekovė, akcentuodama kūrybinio įdirbio svarbą, nes tai buvo itin reikšmingas dalykas, įkuriant studiją ir pradedant mokyti kitus.
Veiklos pradžia Panevėžyje
Prieš pradėdama veiklą gimtajame mieste, studijos įkūrėja sėmėsi patirties sostinėje, kur dirbo padėjėja studijoje. Grįžusi į Panevėžį ir pradėjusi veiklą, pašnekovė pamatė, kad šiame mieste galioja kitokie darbo principai. „Panevėžyje itin daug žmonių dirba pamaininį darbą, todėl reikėjo derinti užsiėmimų laiką. Daug kam yra patogus vėlyvas vakaras. Vilniuje žmonės nori eiti į tapybos užsiėmimus iškart po darbo, Panevėžyje – prieš tai dar skuba sugrįžti namo“, – sako F. Diržytė.
Prisirišimas prie gimtojo miesto lėmė studijos įkūrėjos norą sugrįžti į Panevėžį, kuriame, pasitelkusi pastabumą ir meilę, bando suprasti miestą ir jo tikrąjį veidą. „Į tapybos užsiėmimus Panevėžyje ateina imlūs žmonės. Jie labai veiklūs ir siekia išsilaikyti, nes gauna mažesnes pajamas nei didmiestyje. Tai žmonės, norintys būti kuo labiau išsilavinę įvairiose srityse, jie investuoja į save. Tai mane itin žavi“, – džiaugiasi studijos įkūrėja.
Veiklos iššūkiai ir džiaugsmai
Norint skleisti naujienas apie tapybos studiją, teko ieškoti sąlyčio taškų su vietos bendruomene. „Informaciją apie studiją skelbiu internete, be to, dedu vis didesnį indėlį į bendruomenę ir žinios sklidimą iš „lūpų į lūpas“. Tai geriausia reklama“, – teigia F. Diržytė. Pašnekovė akcentuoja, kad vystant veiklą toliau svarbu tikėti savo idėja ir jos skleidžiama žinia, taip pat judėti į priekį. Konkurencija irgi gerai, nes ji padeda kovoti ir nepasiduoti.
Nuosava veikla suteikia daug džiaugsmo ir laisvės, nes galima planuoti savo laiką ir užduotis, tačiau prireikia ir daug stiprybės, stengiantis atlaikyti įvairius iššūkius. „Sunkumai daugiausia yra psichologiniai, nes, jei palūžti ar neveikia kuri nors taktika, turi vėl bandyti. Kartais nepasiduoti yra sunku, tačiau nuo to juk priklauso ir finansai. Veiklos pradžioje sunkiausia buvo susikurti priimtiną verslo veidą ir suformuluoti žinutę, kuri veiktų ir su kuria norėtųsi eiti toliau“, – pabrėžia F. Diržytė. Vis dėlto sunkumus, pasak pašnekovės, atperka suvokimas, kad plėtojant savo veiklą esi atsakingas ne vadovams. Nebėra tarpininko, kuriam galėtum numesti bėdas ar duoti ataskaitą. Tu esi atsakingas savo klientams, su kuriais sieja glaudus ryšys.
Trys patarimai augančiam verslui
Pašnekovė džiaugiasi galimybe vystyti mėgstamą veiklą ir mokyti panevėžiečius to, kas jos gyvenime taip svarbu – tapybos. F. Diržytė dalijasi trimis patarimais augantiems verslams, kurie jai buvo itin svarbūs, vystant tapybos studiją „Druska“:
- nepradėkite verslo, kol netikite jo idėja;
- nenustokite tikėti, nors kartais ir palūžtate;
- jei nesidžiaugiate tuo, ką darote, reikia ką nors keisti.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.