Rankų darbo dovanų idėjos vaikams

Verslas

2023.01.16

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: , , .

Rankų darbo dovanų idėjos vaikams

Karolina Paliukėnaitė Asmeninio albumo nuotrauka

Karolina Paliukėnaitė buvo iš tų, kurioms vaikai nekėlė didelio susižavėjimo, priešingai, jie labai nepatiko, bet gimus dukrytei Abigailei viskas pasisuko netikėta linkme. Šiandien ji kuria verslą Kai aš mažas buvau, kuriame viskas sukasi tik apie vaikystę. Čia kuriamos išskirtinės rankų darbo dovanos.

Pradėjus pokalbį Karolina Paliukėnaitė sako: „Jūs turbūt tikitės, kad aš jums papasakosiu, jog „tai mano pašaukimas“, „Seniai norėjau pradėti, bet nežinojau kaip“, „Arba tai mane lydėjo nuo vaikystės“. Deja, to neišgirsite. Vaikų aš tiesiog negalėjau pakęsti, negalėjau išbūti vienoje patalpoje su mažu vaiku. Mane erzino viskas, kas su jais susiję: kaip jie seilėjasi, valgo, rėkia, visur lipa, neklauso. Nesuprasdavau tėvų, kurie vesdavosi savo atžalas į restoranus. Jei kažkas anksčiau būtų pasakęs, kad tu užsiimsiu su vaikais susijusia veikla, būčiau pasakiusi, kad manęs visai nepažįsta“, – prisimena pašnekovė.

Tačiau šiandien Karolina supranta, kad iki dukros Abigailės gimimo, ji tiesiog nežinojo, kas yra meilė ar pasiaukojimas. Dukrai paūgėjus iki 7-8 mėnesių atsirasdavo šiek tiek laisvo laiko, kurį norėjosi užpildyti. „Visada buvau šiek tiek linkusi į meną, tačiau niekada to nepuoselėjau, bet gimus Abigailei ši mano pusė tiesiog veržėsi lauk. Vaikiški dalykai tapo mieliausi ir gražiausi. Norėjosi dukros kambariui sukurti kažką, kas įprasmintų jos gimimą. Tai pirmieji piešiniai buvo skirti jai. O kompiuterio laikmena vis pilnėjo iliustruotų gimimo metrikų ir piešinių“, – pasakoja kūrėja.

Pradžia buvo labai sunki

Karolina suprato, kad savo kūryba reikėtų pradėti dalintis. Savo idėja pasidalino su vyru, kuris tuo metu jos visiškai nepalaikė. Sakydavo: „nesąmonė“, „palauk bent kol motinystės atostogos baigsis“, „geriau jau į sporto salę eitum, jei nori kažkuo užsiimti“, „ar tu bent jau skaičiavai, kada tai atsipirks?

Pirmieji metai buvo labai sunkūs. Karolina jautė nuolatinį vyro spaudimą, priekaištus apie iššvaistytus pinigus ir atimtą laiką iš kūdikio. Dėl šių priežasčių savo idėja su kitais nebesidalindavo. Sunku buvo tęsti neturint palaikymo, bet šiandien moteris džiaugiasi nepasidavusi pusiaukelėje ir verslą „Kai aš mažas buvau“ vadina savo antruoju kūdikiu.

Verslininkė pasakoja, kad tai buvo velniškai sunkus laikas. Atsukus laiką atgal kažin ar norėčiau pereiti viską iš naujo, bet „Kvailas tas, kuris galvoja, kad kai kuriems tiesiog savaime pasiseka, o kitiems ne. Visai ne, viskas priklauso nuo minties, kuri užvaldys sunkiu ir maloniu momentu“, – pasakoja Karolina.

Naujoko sėkmė

Visus darbus nusprendė atlikti pati: sukurti svetainę, kurti dizainus, administruoti socialinius tinklus, kurti, pakuoti, ruošti ir spręsti visas iškilusias problemas. Darė malonius darbus, o apie rimtą strategiją tuo metu nesvarstė, ar apie tai kaip bus skatinami pardavimai ar prekės ženklo žinomumas.

Verslo startas vasaros sezonu buvo puikus, pasipylę užsakymai. „O gal tai buvo tik naujoko sėkmė“, – svarsto pašnekovė. Atėjus rudens sezonui, pasibaigus vasaros šventėms, baigėsi ir užsakymai. Tai privertė rimtai suabejoti, kad galbūt tikrai buvo paskubėta.

Tačiau šis etapas buvo tik verslo pamokos. Karolina suprato, kad yra du keliai: arba pasiduoti, arba ieškoti sprendimų. Tinkamiausias sprendimas – plėsti asortimentą. Taip gimė žaislų alpakų idėja, virtusi tikra bomba. Taip buvo pradėti kurti ir kiti žaislai. Šiandien jau neužmiegama ant laurų, asortimentas nuolat kuriamas, atnaujinamas, plečiamas.

Verta investuoti į elektroninę parduotuvę

Verslo pradžioje Karolinai buvo sunkiausia viską išmokti, suprasti. „Juk ne veltui už žinias ir kontaktus žmonės yra pasiruošę mokėti nemažus pinigus, nes žinios yra pagrindas“, – pasakoja verslininkė.

Žinių neturėjimas kartais gali brangiai kainuoti. Savo patirtimi dalinasi Karolina: „Kai prisimenu, kaip atrodė mano svetainė, man baisu. Ji buvo primityvi, be galimybės atsiskaityti per el. bankininkystę, praktiškai be raktinių žodžių. O dar stebėjausi, kodėl niekas neužsisako“. Verslininkė pataria nedaryti tokių klaidų: „Jei nieko nesuprantate apie elektroninių parduotuvių kūrimą, nedarykite to patys, nes tikrai nesutaupysite. Greičiau turėsite priešingą rezultatą. Į gerą elektroninę parduotuvę investuoti tikrai verta. Jeigu norite būti matomi Google paieškose, būtinai turite dirbti su savo svetaine bei jos tobulinimu. SEO yra gyvybiškai svarbus“.

Netvarkinga svetainė turėjo įtakos pardavimams, kurie priminė amerikietiškus kalnelius. Reikėjo išmokti kaip įdomiai pateikti savo prekės ženklą. Reikia pateikti prekę taip, kad vartotojui „skaudėtų“ nuo to kaip jam reikia tavo prekės ar paslaugos“, – pataria verslininkė. Savos auditorijos pažinimas taip pat svarbus sėkmės faktorius, o tam reikia laiko ir praktikos. „Iš pradžių tikrai gali būti daug spam‘o“, – šypsosi moteris.

Klientų padėkos motyvuoja komandą

Šiandien jie save pristato ne tik Lietuvos vartotojams, bet ir užsienio. Prekes mielai renkasi nėščiosios, išskirtinumą mėgstančios mamos, vertinančios rankų darbą bei kokybę. Arba močiutės, draugės, ieškančios dovanų, svečias, keliaujantis į krikštynas ir į gimtadienius.

„Kai aš mažas buvau“ kūryba užsiima ne tik Karolina, bet jai padeda dvi auksarankės sesutės Rita ir Rima. „Jos mano visas idėjas paverčia gyvais organizmais, tiesiog įpučia jiems sielas, be šių nuostabių moterų mano mintys liktų tiesiog tuščiomis idėjomis“, – džiaugiasi Karolina.

Šiuo metu mėgstamiausia prekė yra „Vardinė prisiminimų dėžutė“ Lietuvoje ir XXL Alpaka“ užsienyje.

Klientų šypsenos ir padėkos yra „Kai aš mažas buvau“ visos kūrybinės komandos motyvacija ir įkvėpimas eiti tik pirmyn. „Jei laimingi klientai, laimingos ir mes“, – džiaugiasi Karolina.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.