...

Penkios draugės, grožio specialistės iš Odesos, savo įgūdžius įdarbino Vilniuje

Verslas

2022.10.26

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , , .

Penkios draugės, grožio specialistės iš Odesos, savo įgūdžius įdarbino Vilniuje

„Sky Beauty“ komanda Irmantas Gelūnas

Sostinės Rūdninkų g., šalia gėlių parduotuvės iškabos, vasaros pabaigoje atsirado dar viena – pažymėta Ukrainos vėliavos spalvomis – „Sky Beauty“. Prieš gerą pusmetį mažame senamiesčio rūsyje atidarytame salone dirba penkios grožio specialistės ukrainietės: Lesya Borovik, Evgenia Turyanitsa, Marija Nechipurenko, Anna Chernenko ir Katia Soloviova. Nuo seno draugaujančios moterys sako, kad jau vykdamos į Lietuvą žinojo, jog visos dirbs drauge.

Taip nuoširdžiai apie savo būseną prasitaria E. Turyanitsa – daug metų kirpėja, plaukų priauginimo specialiste dirbusi Odesoje. Visas plaukų priežiūros paslaugas: moterų, vyrų, vaikų plaukų kirpimą, dažymą, priauginimo, puoselėjimo ir sveikatinimo procedūras aprėpia jos darbas ir Vilniuje.

Nechipurenko, kaip ir kitos jos bičiulės, iš Odesos kartu su šeimomis atvyko į Vilnių kovo viduryje. Trimis ekipažais iki Lietuvos važiavo keturias paras. „Jau daugiau nei puse metų, kaip esame Vilniuje. Dar pildydamos dokumentus, Migracijos centre, ieškojome, kur dirbsime, – pasakoja ji. – Kai gavome dokumentus, pirma užduotis buvo susirasti patalpas, baldus. Visko ieškojome savarankiškai. Patalpų savininkas pradžioje suteikė nuomos nuolaidą, čia visi linkę geranoriškai tartis“, – prisimena ji.

Penkioms daug lengviau nei vienai

Vilniuje ukrainiečių šeimos nuomojasi butus arčiau mokslo ir darbo vietų, o pirmuosius mėnesius gyveno pas savo namus pasiūliusius žmones. Iš pradžių visų pašnekovių vaikai lankė tą pačią mokyklą, o nuo šių mokslo metų išsiskirstė po Vilniuje atidarytas tris ukrainiečių vaikams skirtas mokyklas.

Grožio srities specialistės, saloną atidariusios iš savo lėšų, sako, kad pradėti savo verslą ir kartu darbuotis visoms kartu daug lengviau nei būtų vienam. „Kiekviena atsako už savo darbą, o bendrus salono reikalus aptariame ir sprendimus priimame visos kartu“, – pasakoja viena iš salono įkūrėjų L. Borovik.

Saloną lanko savi ir vis daugiau lietuvių

Salone „Sky Beauty“  iš pradžių dažniausiai lankydavosi savi – Vilniuje apsistoję ukrainiečiai, o pastaruoju metu į jį užsuka ir vis daugiau lietuvių, vieni iš kitų sužinančių apie čia teikiamas grožio paslaugas – nuo plaukų, nagų priežiūros iki kasdienio, šventinio, ilgalaikio ar fotosesijoms skirto makiažo.

„Viena kitą palaikome, atėjus naujam klientui kokios nors paslaugos, iš karto skubame pasiūlyti ir kitas: „O, mes dar turime plaukų priauginimą, antakių laminavimą, tatuiruotes…“, – juokdamasi pasakoja E. Turyanitsa, kuri pripažįsta, jog reklama svarbi, tad kiekviena grožio specialistė skelbiasi ir socialiniuose tinkluose,  visos turi susikūrusios savo darbų paskyras, o pati geriausia reklama, vėl pajuokauja – „sarafannoje radio“ (žinios, perduodamos iš lūpų į lūpas).

„Iš karto galvojome, kad dirbsime visos kartu. Greitai pavyko planą įgyvendinti. Greitai ir klientų atsirado. Nieko sudėtingo. Mes labai greitai prisitaikome prie situacijos“, – pasakoja kita salono bendraįkūrėja M. Nechipurenko, permanentinio makiažo ir tatuiruočių specialistė, Odesoje turėjusi porą nuosavų salonų ir mokymo centrą. Grožio srityje ji darbuojasi nuo pat penkiolikos metų – jau du dešimtmečius toje pačioje srityje, tad turi sukaupusi žinių ir darbo įgūdžių.

Patirtimi dalinasi su vietos meistrais

Grožio paslaugų įkainiai Vilniuje ir Odesoje, meistrės požiūriu, yra panašūs. Nors, pastebi, sostinėje kainų politika palankesnė, čia klientai vertina gerai atliekamas procedūras, aukštą paslaugų kokybę. „Geriau uždirba, todėl nepanikuoja dėl aukštesnės kainos“, – vertina M. Nechipurenko.

Patyrusi tatuiruočių specialistė planuoja Vilniuje rengti mokymus, įsigyti didesnių pajėgumų aparatą, nes auga didelės apimties kūno tatuiruočių paklausa.

Grožio ir tatuiruočių salonų Vilniuje daug, tačiau konkurencijos nejunta. Pasak jos, kiekvienas meistras suranda savo klientą. „Vilniuje yra labai gerų tatuiruočių meistrų, turiu su kuo pasidalinti žiniomis, apsikeisti patirtimi“, – patenkinta M. Nechipurenko.

Manikiūras iš pomėgio tapo darbu

Su L. Borovik susipažinome Vilniuje, grožio studijų centre „Eliza“, kur jauna moteris per porą mėnesių pagilino savo žinias apie manikiūrą ir pedikiūrą bei įgijo jas patvirtinantį diplomą, suteikiantį galimybę laisvai darbuotis šioje srityje. Su mokymo centro dėstytojos Viktorijos Šinkūnienės pagalba, išvertusios mokomąją medžiagą iš lietuvių į rusų kalbą, L. Borovik sėkmingai išlaikė kvalifikacijos egzaminus ir dabar kiekvieną dieną darbuojasi „Sky Beauty“ salone, vis gausindama savo klientų ratą. Nuo kitų metų pradžios ruošiasi apie savo paslaugas skelbti grožio paslaugų internetinėje platformoje „Treatwell LT“.

„Išvažiuodama iš Ukrainos žinojau, kad dirbsiu bet ką, bet turėjau tikslą užsiimti tuo, kas tikrai patinka. Darbas, pirmiausia, turi teikti malonumą. Idealu, kai pomėgis yra ir darbas“, – sako Lesia, sutelkusi visas pastangas, kad ir Lietuvoje tai pavyktų.

Patinka nuolatos mokytis

Moteris Odesoje dirbo grūdų kokybės laboratorijos vedėja. Tokios specialybės Lietuvoje nėra , – pastebi ji. – Mėgstu mokytis, visada stengiuosi kažką naujo sužinoti. Esu įgijusi išsilavinimą turizmo srityje, buvau ir drabužių modeliuotoja.“

„Svarbiausia nebijoti išbandyti kažką naujo“, – įsitikinusi L. Borovik, kuriai nagų priežiūra nuo seno yra pomėgis. Manikiūrą darydavo savo malonumui, jis visada patiko ir buvo papildoma veikla.

Atvykusi į Lietuvą moteris pirmiausia susirado, kur galėtų pakelti savo kvalifikaciją, įgyti žinias patvirtinantį diplomą. „Norėjau dirbti oficialiai, pagal galiojančias taisykles bei tvarką, viską išanalizuoti, sužinoti“, – dėsto pašnekovė.

Pavyksta kantriai dirbant

Borovik pripažįsta, kad pradėjus naują darbą iš pradžių sunkiau dėl pajamų, tačiau supranta, jog iš karto nebus tokio atlygio, kokio tikiesi. „Reikia gerokai padirbėti dėl savo išsilavinimo, kad galėtum įsigyti priemonių. Darbo pradžioje reikia tokio nusiteikimo, būti pasiruošusiam ramiai priimti situaciją ir kantriai dirbti. Nepavyksta tiems, kurie nieko nedaro“, – įsitikinusi darbšti ir atkali moteris, sakanti, kad kai prasidėjo karas – stengiasi nieko neplanuoti toli į priekį, tiesiog džiaugiasi tuo, ką turi, o darbas padeda užsimiršti.

Sau ir visiems kitiems, esantiems versle, jos linki svarbiausio dalyko: gerai dirbti, teikti profesionalias paslaugas, naudoti aukštos kokybės medžiagas. Klientai tai pastebi, įvertina ir grįžta.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.