...

Naujam gyvenimui prikėlė buvusios spirito varyklos pastatą

Verslas

2020.08.26

Autorius: Emilija Zareminaitė

Temos: .

Naujam gyvenimui prikėlė buvusios spirito varyklos pastatą

Šių metų rugpjūčio pradžioje moderni chirurgijos ir estetinės medicinos klinika uostamiestyje įgyvendino plėtros planą. „Clinicus Klaipėda“ įkūrėjai – plastikos chirurgas dr. Rokas Bagdonas ir gydytoja dermatologė Agnė Bagdonė prikėlė naujam gyvenimui prieš 100 metų pastatytą objektą: rekonstravo buvusį spirito varyklos pastatą, priklausiusį „Bohemijos bravoro“ kompleksui.

Nuo kelių žmonių komandos iki kelių klinikų

A. Bagdonė pasakoja, kad privačios klinikos idėja gimė dar 2014 m. Klaipėdoje.

„Privačios plastinės chirurgijos ir estetinės medicinos klinikos veiklą pradėjome prieš šešerius metus. Atsargiai vertindami paklausą ir pasiūlą, turėjome vos kelis gydytojų kabinetus konsultacijoms, startavome nuo nedidelės komandos. Norėjome suprasti, ar mes esame reikalingi“, – verslo pradžią prisimena gydytoja.

Praėjus metams atidarytas filialas Vilniuje – prie prekių ženklo „Clinicus“ plėtojimo prisijungė sostinėje dirbantis plastikos chirurgas dr. Dainius Daunoravičius. Vis drąsiau galvota apie tolesnę plėtrą ir vystymąsi. Pašnekovės teigimu, sprendimus labiausiai lėmė sparčiai didėjantis pacientų ratas.

„2018 m. ryžomės įgyvendinti ambicingą planą: pastatyti naują privačią kliniką kur nors laukuose ar įsigyti naują pastatą atrodė neįdomu. Gydytojai sieloje yra menininkai, todėl ilgai ieškoję radome unikalų, Klaipėdos istorinę architektūrą menantį statinių kompleksą, žinomą kaip „Bohemijos bravoras“. Rekonstrukcijos procesas buvo nelengvas, bet labai kūrybingas“, – pasakoja medikė.

Sujungė praeitį su inovacijomis

Gydytoja dermatologė A. Bagdonė sako, kad pirmoji Klaipėdoje „Bohemijos bravoro“ alaus darykla buvo pastatyta dar 1890 m., vėliau – 1920 m. atsirado spirito varyklos statinys.

„Praėjus šimtmečiui buvusioje spirito varykloje vėl naudojamas spiritas, tačiau tik medicininiais tikslais. Kasdien dirbdami tokioje ypatingoje vietoje jaučiame visą atsakomybę, kai praeitis susijungė su moderniomis medicinos inovacijomis. Šiuo metu drąsiai teigiame, kad „Clinicus Klaipėda“ yra išskirtinė savo vieta, komandos profesionalumu ir ypatingu požiūriu į kiekvieno paciento poreikius“, – komentuoja gydytoja.

1,1 tūkst. kv. m buvusios spirito varyklos pastate po rekonstrukcijos įrengtos modernios operacinės, pooperacinės palatos, gydytojų kabinetai, konferencijų salė.

Medikų komanda plečiama iki 30 įvairių sričių specialistų. Klinikoje dirba krūtų, pilvo chirurgai, dermatologas, ginekologas, urologas, otorinolaringologai, traumatologai, echoskopuotojas, odontologai, grožio terapeutė. Operacijoms atvykstančiais pacientais rūpinasi iki 10 specialistų komanda.

Anot A. Bagdonės, prieš mėnesį įvykusios klinikos įkurtuvės – tik pirmas žingsnis: „Ateities planuose – viso kultūrinio paveldo statinių komplekso prikėlimas naujam gyvenimui.“

Lietuviai drąsiau ryžtasi pokyčiams

Medikės teigimu, pastaruoju metu galima stebėti tendenciją, kad plastinės chirurgijos, estetinės medicinos, dermatologijos ir kitos grožio paslaugos kasmet tampa paklausesnės. Pacientai Lietuvoje vis drąsiau ryžtasi pokyčiams ir naudojasi šiuolaikinės medicinos laimėjimais.

„Mokslas nestovi vietoje, o žmonės turi galimybę ištaisyti tai, kas jiems nepatinka savo išvaizdoje, atsikratyti kamuojančių kompleksų, psichologinio ir fizinio diskomforto“, – sako A. Bagdonė.

Ji taip pat priduria, kad klinika prisideda prie medicininio turizmo plėtros pajūryje: „Vien tik praėjusiais metais plastinės chirurgijos paslaugomis pasinaudojo 40 proc. svečių iš užsienio šalių. Daugiausia pacientų į Klaipėdą atvyko iš Latvijos, Rusijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Danijos, Skandinavijos šalių ir JAV.“

Gydytoja, einanti ir klinikos vadovo pareigas, mano, kad per artimiausius penkerius metus klinika taps maksimaliai konkurencinga Europos mastu: „Mūsų specialistų išsilavinimas, žinios ir patirtis nenusileidžia kolegoms užsienyje, o kartais ir lenkia. Be to, mūsų kainodara yra patrauklesnė.“

Nepripažįsta šablonų

Į klausimą, kuo jų verslas išskirtinis, A. Bagdonė pirmiausia įvardija ypatingą dėmesį individualumui: „Stengiamės suvokti, išgirsti, pamatyti, pajausti kiekvieno paciento istoriją. Nepripažįstame šablonų. Kiekvienas žmogus yra savitas Dievo kūrinys, todėl esminis tikslas – maksimalus asmeninio išskirtinumo išsaugojimas, puoselėjimas. Moderniosios medicinos galimybės kasdien stebina mūsų pacientus. Daug dėmesio skiriame gydytojų tobulėjimui, todėl žengiame koja kojon su pasaulinio lygio naujienomis, technologijomis ir metodikomis.“

Gydytoja sako, kad internete kliniką atranda visas pasaulis: „Nesivaikome pigių triukų, neviliojame pacientų nuolaidomis. Norime užmegzti glaudų ir abipusiu pasitikėjimu pagrįstą ryšį su savo pacientais. Įsiklausymas į kiekvieno paciento poreikius ir profesionalios estetinės medicinos paslaugos skatina žmones dalintis informacija, pacientai rekomenduoja mus vieni kitiems. Patirtis rodo, kad einame teisingu keliu. Mūsų tikslas – kad nuo skambučio, žinutės socialiniais tinklais iki apsilankymo mūsų klinikoje pacientus lydėtų vienas pojūtis: „Jūs mums rūpite.“

Pradedantiesiems verslininkams klinikos vadovė linki nebijoti svajoti bei rizikuoti. „Tikėjimas, pasitikėjimas ir nuoširdumas įveikia visas kliūtis. Pokyčiai prasideda tada, kai jų tikrai norite“, – patirtimi dalinasi pašnekovė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.