...

Kaip pasirinkti verslo valdymo sistemą?

Verslas

2022.09.13

Autorius: Ugnė Mažonaitė

Temos: , , .

Kaip pasirinkti verslo valdymo sistemą?

Audrius Grinys foto Irmantas Gelūnas

Priimti sprendimai lemia, kaip seksis ateityje, todėl verslo valdymo sistemos pasirinkimas padės siekius įgyvendinti daug lengviau ir sklandžiau. Naudinga investicija, tačiau, kaip nepasimesti tarp gausių pasiūlymų, į ką atkreipti dėmesį ir ko svarbu nepraleisti? Savo patirtimi, įžvalgomis ir pastebėjimais dalijasi Odoo verslo valdymo sistemas diegiančios įmonės LONG RUN vadovas Audrius Grinys.

Nešiojamieji kompiuteriai ar išmanieji telefonai ženkliai palengvina kasdienį gyvenimą. Lygiai taip pat ir verslo valdymo sistemos šiandien jau tapo neatsiejamos nuo sėkmingo verslo, nepaisant ar tai yra smulkusis verslas, ar didžiulė korporacija. Anot A. Grinio „Verslo valdymo sistema (VVS) yra neatsiejamas šiuolaikinės įmonės valdymo įrankis, leidžiantis realiu laiku stebėti bei valdyti įmonės veiklą ir su tuo susijusią informaciją. VVS pagalba galime greitai surinkti ir apdoroti įmonės veiklos duomenis bei operatyviai pateikti reikiamą informaciją sprendimų priėmimui. VVS padeda didinti produktyvumą, anksčiau pastebėti rizikas, gerinti darbuotojų ir klientų įsitraukimą.“

Pagalba analizuojant procesus

Veiklos pradžioje kyla daug įvairių klausimų ir tenka spręsti nenumatytas situacijas, kurių priežastis ir pasekmes suprasti taip pat nelengva. Būtent todėl verslo valdymo sistema gali tapti itin naudingu pagalbiniu įrankiu tiek krizių prevencijai, tiek dėliojant ateities planus ir siekiant išsikeltų tikslų. „Verslo valdymo sistemą galima naudoti nuo pat įmonės veiklos pradžios, nes jau ir pirmais verslo veiklos mėnesiais gaunama vertinga informacija, kuri turi būti kaupiama ir naudojama sprendimų priėmimui. Visas verslo valdymo sistemos diegimo procesas nėra vienadienis reiškinys, šį sistema „auga” kartu su įmone. Žinoma, pradžioje galima pradėti nuo poros sričių, tarkime apskaitos ir pardavimų valdymo, o vėliau, augant įmonei, atitinkamai prijungti ir kitas sritis, kaip personalo valdymą, projektus, kokybės kontrolę ir t.t.“

Populiarumas = tinkamumas?

Lietuvoje, anot A. Grinio, populiariausi tarptautinių verslo programų pasirinkimai yra SAP, Microsoft Dynamics 365, Odoo ERP.  Vis dėl to, spręsti apie kokybę ir tinkamumą įmonei reikėtų ne pagal populiarumą ar tai, kokia sistema naudojasi konkurentai. „Pirmiausiai reikėtų atsižvelgti į sistemos modulių skaičių, tai yra ar sistemoje yra reikiamas funkcionalumas, kad būtų galima valdyti visas įmonės veiklos sritis (taip pat ir planuojamas netolimoje ateityje). Toliau seka įdiegimo, licencijų ir palaikymo kaina. – vardina pašnekovas, – Taip pat reikia atsižvelgti ar tą sistemą gali plėtoti daugiau negu viena įmonė. Pasitaiko atvejų, kai įsigijus sistemą iš vieno tiekėjo, klientas tampa visiškai priklausomas nuo to tiekėjo terminų ir kainų. O tai reiškia, kad dalis svarbių verslo procesų gali būti valdomi nepilnai.“

Lankstumas ir poreikių patenkinimas

Vienas optimaliausių pasirinkimų, kaip pastebi pašnekovas yra Odoo verslo valdymo sistema. „Yra dvi Odoo ERP versijos, Enterprise ir Community versija. Odoo Enterprise yra visas įmonės veiklos sritis padengianti VVS, leidžianti daug modifikacijų padaryti pačiam naudotojui. Jos kaina priklauso nuo modulių ir naudotojų skaičiaus. Community versija turi dalį Enterprise funkcionalumo, tačiau yra atviro kodo ir ją galima įsidiegti bei programuoti patiems“ – pastebi pašnekovas, – „Odoo didelis pranašumas prieš kitas sistemas yra intuityvi naudotojo sąsaja, labai konkurencinga diegimo, licencijų ir palaikymo kaina. Taip pat platus partnerių skaičius bei didelis papildomų modulių pasirinkimas. Verta paminėti ir tai, kad Odoo lengva integruoti su kitomis sistemomis, tokiomis kaip interneto telefonija (VoiP), daiktų interneto sprendimais (IoT), analitikos įrankiais tokiais kaip Microsoft PowerBI. Odoo buhalterinė apskaita yra pritaikyta Lietuvai.“

Lanksti sistema pasižymi ir tuo, kad apima nemažai skirtingų, kiekvienos įmonės apskaitos pravarčių funkcijų, tokių, kaip PVM, i.SAF, Saf-T ir t.t., GPAIS pakuočių deklaracijas, specialius projektinės veiklos modulius, viešųjų pirkimų analizę. Taigi, Odoo buhalterinė apskaita gali būti dar viena alternatyva ir būti naudojama ne tik, kaip verslo valdymo sistema, bet ir daug plačiau.

Kodėl verta investuoti į verslo valdymo programas?

Priimti tvirtą, toliaregišką apsisprendimą nėra itin paprasta, tačiau abejonės gali kainuoti dar daugiau. „Nors iš pirmo žvilgsnio investiciją į verslo valdymo sistema gali pasirodyti didelė, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje verslo valdymo sistemos atsipirkimas yra neabejotinas. Verslo valdymo sistema padeda taupyti laiką, nes jos pagalba galima automatizuoti įmonės veiklos procesus. Realaus laiko analitiniai duomenys padeda kelti įmonės įrenginių ir darbuotojų produktyvumą, didina klientų aptarnavimo kokybę ir konkurencingumą“ – pastebi LONG RUN vadovas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.