...

Ekspertai kalbės apie finansavimą, auginant verslą ir iššūkius

Verslas

2022.02.09

Autorius: bzn start

Temos: , .

Ekspertai kalbės apie finansavimą, auginant verslą ir iššūkius

Inga Beiliūnienė ir dr. Laima Balčiūnė bzn start koliažas

Vasario 17–18 d. startuoja jau šeštasis augančio verslo forumas #LAUNCH 2022, kurio tiesioginės transliacijos vyks iš lankstaus biuro „Workland“ erdvių. Kuo šis renginys išskirtinis ir kuo gyvena jaunas verslas šiandien, pasakoja ekspertai ir pranešėjai.

Šiemet forumo turinys atspindės dabartines aktualijas, įžvalgas, patirtis, kurios naudingos būtent tokiu neapibrėžtu laiku ir nežinomoje aplinkoje. Renginio pranešėjai – žmonės iš lietuvių įkurtų globalių startuolių, sugebėję užkurti puikias verslo idėjas pandemijos metu ir jas paversti augančiais verslais. Dalyviai išgirs apie patirtis, kaip tinkamai sutelktos kompetencijos į įgyvendinamus projektus padeda išvystyti idėjas nuo nulio ir užtikrintai konkuruoti. Pranešėjai pasidalins ne tik sėkminga patirtimi, bet ir ta, kuriai nepavyko kol kas išaugti. Diskutuosime, kaip pasiekti tikslinius vartotojus, rasti pelningus verslo modelius ir įvertinti rinkos perspektyvas.

Verslo augimo galimybės

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) generalinio direktoriaus pavaduotoja, verslo plėtros direktorė Inga Beiliūnienė sako, kad šiandien norintis augti verslas turi didžiulę pasirinkimo laisvę tai daryti jam patogiausiu ir efektyviausiu būdu. Ieškodamas tinkamiausio finansavimo verslas turi galvoti ir apie tvarumą, be kurio jau nebeįsivaizduojama ateities ekonomika. Didžiausia ir daugiausiai finansavimo priemonių verslui pristatanti nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) siūlo finansines paslaugas, užpildančias finansavimo spragas rinkoje, kurios yra tvarios bei garantuoja finansavimo galimybių įvairovę. Tokios finansinės priemonės kaip paskolos padeda padengti išorinio finansavimo trūkumą, garantijos leidžia spręsti nepakankamo turimo užstato problemą, o rizikos kapitalo investicijos mažina finansavimo stoką įmonėms, kurių veiklos istorija yra per trumpa, o veiklos pobūdis – per daug rizikingas. Šalia finansinių priemonių verslas gali pasinaudoti ir kompensacijomis, kurios palengvina įmonės finansinę naštą. Didelė INVEGOS paslaugų pasiūla atsirado ne šiaip sau – teikiamos paslaugos patenkina pačius įvairiausius verslo poreikius. Apsiriboti tik vienu finansiniu įrankiu neįmanoma – kas verslui tinka vienu atveju, nebūtinai tiks kitu, nes verslai skiriasi veiklos pobūdžiu, amžiumi ar dydžiu.

Ilgalaikiai iššūkiai

Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko direktorė dr. Laima Balčiūnė sako, kad iššūkius, su kuriais tenka susidurti šalies verslui, skirstytų į nuolatinius ir pastarųjų metų: „Verslas visąlaik susiduria su finansavimo problema, o dažniau – nežinojimu, kad galimybių finansavimui gauti yra. Taip pat svarbu paminėti žmogiškuosius išteklius. Verslui itin svarbi įvairi, motyvuota komanda, be kurios nė viena organizacija neužimtų aukštos pozicijos rinkoje, neveiktų našiai bei efektyviai. Dar vienu iššūkiu pavadinčiau tinklaveiką – priemonę, leidžiančią kurti ar plėtoti verslo ryšius bei pažintis, suteikiančia galimybių tobulinti ir plėtoti verslą. Pastarojo laiko iššūkiai, panašu, bus ilgalaikiai, nes prošvaisčių kol kas nematome. Brangstančios žaliavos, sutrikusios tiekimo grandinės, naujų rinkų paieška ir greitas persiorientavimas (aktualiausia verslams, paveiktiems Kinijos krizės), infliacija – gali tapti pagrindinėmis šių metų grėsmėmis.“

Dalyviams naudingos praktinės sesijos

Šiemet greta diskusijų vyks ir praktinės sesijos. Jos bus itin naudingos renginio dalyviams. Darius Čibonis atskleis pardavimų patirtį, dr. Erika Vaiginienė praves praktines sesijas – viena jų, skirta inovacijų skleidėjams, padės numatyti perspektyvius žingsnius ir strategiją, kuri leistų verslui klestėti. Taip pat bus aptartas komandos formavimas pagal asmenybių bruožus, remiantis Adizes metodika. Dr. Živilė Glaveckaitė pademonstruos, kokie verslo modelio paieškų būdai gali padėti sustiprinti įmonės produktus ir sukurti inovacijas.s

Dėkoja ištikimiems partneriams

Renginio organizatoriai džiaugiasi jau ne vienus metus jauno verslo forumą palaikančiais draugais ir partneriais. Šiemet išskirtinė padėka tenka UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) ir lanksčių biurų erdvei „Workland“, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkuirizikos kapitalo fondui „Nextury Ventures“, naujienų portalui „Delfi“ bei spaudos profesionalams „Spaudos departamentas“.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.