...

Anykščiuose info turo metu pristatytos turizmo sezono naujienos

Verslas

2022.05.16

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: , .

Anykščiuose info turo metu pristatytos turizmo sezono naujienos

Sonata Veršelienė Asmeninio albumo nuotrauka

2021 metais Anykščiai pelnė „Vasaros sostinės“ titulą, šiais metais ir toliau siekia tapti vienu patraukliausių poilsio vietų šeimoms bei pavieniams turistams, o gal netgi ir Lietuvos turizmo sostine. Stebina ne tik lietuvius, bet ir svečių šalių keliautojus, kaip Anykščiuose galime tiek daug visko pamatyti. „Anykščių turizmo klasterio“ valdybos pirmininkė Sonata Veršelienė sako: „Mes pasiūlysime linksmybių jūrą“.

2022 m gegužės 10-11 d Anykščiuose buvo surengtas info turas pristatantis turizmo sezono naujienas susirinkusiems žiniasklaidos atstovams, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovams, kelionių organizatoriams, nuomonių formuotojams, kurį organizavo Anykščių turizmo klasterio iniciatyva kartu su Anykščių miesto savivaldybe bei Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras Anykščių menų inkubatoriuje.

Kituose versluose mato ne konkurentą, o partnerį

Klasteris – tai įmonių ir (arba) mokslo ir studijų institucijų bei kitų subjektų laisvanoriška (bendruomenės) santalka, funkcionuojanti partnerystės principu, kurios nariai veikdami kartu siekia padidinti sukuriamą pridėtinę vertę. Asociacija „Anykščių turizmo klasteris“ susikūrė prieš aštuonerius metus ir  vienija 22 įmones, jų tikslai: siekti verslo kultūros ir kokybės, greitai ir efektyviai pasieki keliautoją, veikiant kartu į rajoną pritraukti turistų, investuotojų, partnerių, bendradarbiauti, kurti produktus, bendrą rinkodarą, mokymus, kvalifikacijos kėlimas, informacija, komunikacija. Įmonių atstovai priklausantys šiam klasteriui neabejotinai pasakoja apie gaunamas naudas verslui ir didžiulę pagalbą ne tik rinkodaros, viešinimo, bet kaip svarbiausią dalyką mini bendradarbiavimą, rekomendacijas vieni kitų verslams: „Jei aš neturiu vietų, būtinai rekomenduosiu kolegą arba atvirkščiai kolega rekomenduos mane“ – pasakoja viena iš klasterio narių sporto klubo žirgyno „Vilartas“ savininkė Vilmantė Veršulienė. Bendrystė versluose atneš didesnę naudą nei konkurencijos matymas kitame versle.

Draugiški Anykščių verslai laukia net ir „išprotėjusių“ keliautojų

Sonata Veršelienė pasakoja „Mums tenka atsakyti į pačius įvairiausius klausimus, pavyzdžiui, tokius „ar pamatysime Anykščiuose jūrą?“, atsakome į visus klausimus kantriai ir su meile ir laukiame net ir „išprotėjusių“ turistų“ – juokauja moteris.

Anykščių klasterio verslai deda visas pastangas, kad tik nustebintų turistą, pasiūlyti jam naujienų. Dažnas keliautojas jau renkasi Anykščių miestą, ne tik kelioms dienoms, bet ir ilgesniam laikui, nes poros dienų tikrai neužteks. Siūlo labai platų paslaugų spektrą ir aktyvų poilsį mėgstantiems, ir ramybės ieškantiems, „Bet čia susirinkome papasakoti ne kiek turime, o kokias naujienas pristato Anykščių verslai“ pasakoja viena iš renginio moderatorių ir netrukus atversiančios parduotuvės „Pagaminta Anykščiuose“ bendra-įkūrėja Krisina Beinorytė.

Naujienos mėgstantiems aktyvų laisvalaikį:

  1. Vandenlenčių parkas „Wake Pond“ šiais metais siūlo išbandyti elektrinių motociklų trasą;
  2. „Safari parkas“ įkūrė dar ir batutų parką;
  3. Všį „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ pasiūlys „keliaujančią“ pirtį ir kubilą;
  4. Šilelio triušių tvirtovė – čia įveiksite 500 metrų kliūčių ruožą, pateksite į didingą tvirtovę, kurioje išvysite laisvėje gyvenačius triušius ir nuostabią šilelio panoramą;
  5. „Toks kitoks miestelis“ sezono naujiena – lauko vasaros čiuožykla – nebijanti karšto oro, leis čiuožti bet kada po atviru dangumi. Parko lankytojų laukia dar viena staigmena. Mažame parko miestelyje, kuriame namai pastatyti ne pagal taisykles, kitoniškai: vienas namas aukštyn kojom, kitas – kreivai stovintis, trečias – besisukantis;
  6. „Kalitos“ atrakcionų kalnas pasiūlys naujus atrakcionus, lauko žaidimus, atnaujinta kavinė ir jos meniu;
  7. Anykščių baseinas Bangenis su mini SPA visą vasarą gali pasiūlyti erdves sporto stovykloms, vaikų ir jaunimo sveikatingumui.

Naujienos ieškantiems ramybės ir poilsio:

  1. „Palaima Hotel and Restaurant“ ramybės ir gamtos oazė, pasivaikščiojimas su alpakomis, šveicarišką degustaciją;
  2. Stovyklavietė „Teka teka” poilsis ant Šventosios upės kranto pasiūlys kavos ir arbatos valgomuosiuose puodeliuose, kuriuos reikėtų suvalgyti per pusvalandį.

Tradicinės miesto šventės grįžta:

„Bėk bėk Žirgelį“, Miesto šventė, Purpurinis vakaras, „Obuolinių“ šventė, festivalis „Devilstone“.

Turizmo verslo sėkmę užtikrina komunikacija

„Anykščių turizmo klasterio“ valdybos pirmininkė Sonata Veršelienė sako: „Anykščių turizmo klasterio“ naudą labiausiai pajaučia smulkaus ir vidutinio turizmo sektoriaus verslo įmonės, mūsų narių nuolatinis keitimasis patirtimi, mintimis, išgyvenimais, planais, įmonėms padeda palaikyti ryšį su nuolatiniais vartotojais, užtikrina sėkmingą rytojų turizmo versle. Užtikrinti turizmo verslo sėkmę įmanoma tik tada, kai paslaugų teikėjas nuolat komunikuoja su vartotojais, paslaugų tiekėjais, sukuria tarpusavio supratimo, atvirumo, pasitikėjimo ir naudingo bendradarbiavimo atmosferą.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.