...

Anykščiuose atsidaro vietinius kūrėjus jungianti parduotuvė

Verslas

2022.05.09

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: , , .

Anykščiuose atsidaro vietinius kūrėjus jungianti parduotuvė

Kristina Beinorytė ir Gabrielė Griauzdaitė-Patumsienė Asmeninio albumo nuotrauka

Amatininkai ir kūrėjai įvaldę savo srities meistrystę kuria puikius gaminius, tačiau susiduria su rinkodaros problemomis: nemoka apie save paskleisti žinios arba neužtenka tam laiko visą dėmesį skiriant kūrybai. Kristina Beinorytė ir Gabrielė Griauzdaitė-Patumsienė nusprendė padėti kūrėjams, sukūrė platformą Pagamintaanyksciuose.lt, jau netrukus atvers duris ir fizinė parduotuvė „Pagaminta Anykščiuose“.

Kristina Beinorytė šešerius metus dirbo Anykščių turizmo ir verslo informacijos centre, iš jų trejus metus vadovavo šiai įstaigai. Gabrielė Griauzdaitė dirbo Anykščių kultūros centre, buvo miesto tarybos narė, dirbo mero patarėja ir buvo atsakinga už turizmą ir kultūrą. Abi moterys kartu dirbo Anykščių miesto vietos veiklos grupėje, kurioje nuolat ieškojo įdomių iniciatyvų, pačios siekė įgyvendinti miestui naudingus projektus. Šių veiklų ir pareigybių dėka moterys surinko žinias apie gamintojus, kūrėjus, amatininkus, suprato kokios jiems reikėtų pagalbos.

Į Anykščių miestą atvyksta daug miesto svečių, ieškančių įsigyti kažką unikalaus anykštėnų sukurto, o vietos kuri sujungtų visus kūrėjus nebuvo.

Moko rinkodaros ir komunikacijos subtilybių

Kristina ir Gabrielė dar dirbdamos Anykščių miesto vietos veiklos grupėje pradėjo ieškoti finansavimo galimybių savo idėjai. „Pirminė idėja buvo suburti vietinius kūrėjus vienijantį prekinį ženklą“, – pasakoja Kristina.  Teikė projektą verslumui skatinti „Europos socialinio fondo“ agentūrai. Projekto siūlymas nebuvo suprastas kaip pagalba smulkiam verslui Anykščių mieste, laikytas neaktualiu ir atmestas.

Idėjos autorės patikslino projektą ir teikė iš naujo, kol galiausiai gavo finansavimą projektui iš Europos sąjungos fondo struktūrinių lėšų, pradėjo burti kūrėjus, gamintojus, amatininkus, juos mokyti rinkodaros ir komunikacijos subtilybių. „Bet pagrindinis mūsų tikslas buvo visiems kartu bendradarbiaujant sukurti stiprų, visus jungiantį prekinį ženklą „Pagaminta Anykščiuose“, – pasakoja pašnekovės.

Projektui pasibaigus 2022 m vasario 28 d., visi jo dalyviai norėjo tęsti veiklą kartu, tuomet veikla prasidėjo nuo renginių ir mugių organizavimo kartu, vėliau buvo nuspręsta įkurti elektroninę parduotuvę kūrėjams Lietuvos rinkai, bei platformoje „Etsy“ parduotuvę užsienio rinkai. Taip pat pradėta ieškoti patalpų fizinei parduotuvei.

Patalpų ieškojo ilgai, nes buvo siekta įsikurti strategiškai patogioje vietoje ir joms pagaliau pavyko išnuomoti patalpas miesto centre A. Baranausko a. 1 Anykščiai. Naujos krautuvėlės „Pagaminta Anykščiuose“ atidarymas numatomas gegužės 21 d.

Nori sėkmingo verslo – mylėk žmones

Šių verslininkių veikla susidėliojo tarsi savaime, siekiant kurti naudą miestui ir vietinei bendruomenei: „Mes pačios esame labai atviros ir mylinčios žmones, todėl mums labai įdomu bendrauti su tiek talentingų ir šaunių vietinių žmonių“, – džiaugiasi verslininkės.

Moterys mano, jog pirmiausia svarbiausia palaikyti šiltus ir žmogiškus santykius, o tuomet darbai klostosi sėkmingai. Moterų „arkliukai“: patirtis personalo valdyme, rinkodara, komunikacija, todėl vadovaujasi savo stiprybėmis, padeda žmonėms, bei kelia savo verslui ambicingus tikslus: vystyti elektorinę prekybą užsienio rinkoms, fizinės parduotuvės atsiperkamumas pusmečio bėgyje ir, žinoma, – svarbiausia garsinti Anykščių krašto kūrėjus.

Dirba tik su Anykščių krašto kūrėjais

Kristina ir Gabrielė sako: „Mes principingai norime dirbti tik su Anykščių krašto kūrėjais, prekiauti vietine produkcija ir garsinti vardą „Pagaminta Anykščiuose“. Prekių asortimentas yra didžiulis: žaislai, medus, rankų darbo žvakės, papuošalai, keramikos gaminiai, interjero detalės, odos gaminiai, obuolių sūriai ir daug kitų.

Didžiausia kūrėjų problema yra savo kuriamų darbų reklama: „Sujungus juos į bendrą tinklą „Pagaminta Anykščiuose“ mes ne tik prekiausime jų gaminiais, bet ir komunikuosime apie kiekvieną iš jų“, – pasakoja idėjos autorės.

Verslo sėkmei padės gidų bendruomenė

Kristina Beinorytė yra gidė ir siekdama populiarinti parduotuvę „Pagaminta Anykščiuose“ subūrė vietinius gidus, kurie ruošia išskirtinius maršrutus. Maršrutų  pristatymai platformoje Anyksciugidai.lt ir socialiniuose tinkluose planuojami nuo gegužės 10 d. Gidai miesto svečius pasitiks parduotuvėje „Pagaminta Anykščiuose“, taip pat čia bus priimami ekskursijų po Anykščius užsakymai.

Skirtingi žmonės tą pačią verslo idėją įgyvendina skirtingai

Šio verslo kūrėjos konkurentų turi nemažai, bet mano, jog visiems vietos po saule užtenka, juk kiekvienas mato savo idėjas skirtingai ir jas įgyvendina skirtingai. Jauniems verslams nori palinkėti ryžto ir atkaklumo: „Jeigu viduje tvirtai tikite savo idėja – darykite, nes niekas kitas negali garantuoti sėkmės ar nesėkmės. Tik pabandę sužinosite ar buvo verta, o problemų versle kyla nuolat, tačiau tik darant, imantis aktyvių veiksmų, visos problemos yra išsprendžiamos“, – pasakoja moterys ir pabrėžia, jog svarbiausia pasirinkti tinkamus žmones su kuriais planuojama vykdyti veiklas.

Teigiamas klientų ir partnerių grįžtamasis ryšys įkvepia verslininkes eiti tik į priekį: „Jų šypsenos ir tikėjimas mumis tai mūsų varikliukas.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.