...

Tenisas – sėkmingo verslo pakeleivis. Verslininko istorija

Verslas

2014.07.24

Autorius: Marija Rudzevičiūtė

Temos: .

Tenisas – sėkmingo verslo pakeleivis. Verslininko istorija

Dainius Vasiliauskas - vyno restorano „Saint Germain“ savininkas ir vienas aktyviausių „Teniso pasaulio“ žaidėjų ir turnyrų dalyvių Sauliaus Čirbos nuotr.

Pagal išsilavinimą operinio dainavimo specialistas, pagal darbo patirtį padavėjas-barmenas, net radijo stoties įkūrėjas ir vadovas. Tačiau dabar Dainius Vasiliauskas (38 m.) yra žinomas kaip vyno restorano „Saint Germain“ savininkas ir vienas aktyviausių „Teniso pasaulio“ žaidėjų ir turnyrų dalyvių. Apie tai, kaip restorano valdymas susijęs su tenisu ir kokių lyderio savybių galima išmokti teniso aikštelėje, kalbamės su pačiu verslininku ir tenisininku.

Kūrė vyninę, įkūrė restoraną

„Jau dešimtmetį vadovauju restoranui „Saint Germain“. Atsidarę pirmieji pasivadinome vynine, kurios formatas turėjo labiau atitikti baro, o ne restorano koncepciją. Tačiau išėjo kitaip, – iš karto šmaikščiai pokalbį pradeda verslininkas ir paaiškina tokį verslo nuokrypį nuo pradinės idėjos. – Kadangi nuo pat pradžių pasisekė su komanda ir lankytojams labai patiko jų siūlomas maistas, natūraliai pasukome restorano kryptimi ir iki šiol ja einame.“

Sunku pasakyti, ar kas nors formuoja lyderio savybes, kai tau jau apie 40 metų. Čia greitai supranti, kad stipriau – nebūtinai geriau, kad kiekvieno kamuoliuko vertė gali būti skirtinga, kada gali rizikuoti, o kada geriau neklysti ir leisti veikti varžovams.

D. Vasiliauskas

Anot D. Vasiliausko, vyninės pavadinimą sumanė pakeisti, nes taip vadinasi daugybė restoranų. O jiems esą nesinorėjo būti tokiems kaip visi. Ir auditorija restorane esą neeilinė. Verslininkas patikina, kad skaniai pavakarieniauti jo restorane nėra pigu. Tad čia ir užsuka tie, kurie vertina maisto bei atmosferos kokybę ir yra pasirengę už tai atseikėti.

Tenisas – gyvenimo variklis

Muzikos akademijos absolventas, pasukęs verslininko keliu, neatsispyrė pagundai išbandyti ir aktyvų sportą. Kaip pats teigia, prieš aštuonerius metus taip įsisuko į tenisą, kad šis tapo tiesiog jo aistra: „Buvo laikotarpis, kai žaisdavau kiekvieną dieną, kartais net po du tris kartus, samdžiau trenerius, ieškojau partnerių – labai stengiausi tobulėti.“

D. Vasiliauskas ambicingas ne tik verslo pasaulyje, bet ir žaisdamas. „Mano tikslas buvo žaisti aukščiausiame mėgėjų lygyje: dalyvauti turnyruose, žaisti su stipriais varžovais ir mokytis iš stiprių partnerių, taip dabar ir žaidžiu, – energija trykšta teniso entuziastas. – Tenisas ir dabar užima svarbią vietą mano gyvenime: tai ir laisvalaikis, ir sportas, ir išvykos į gamtą, ir draugų būrys. Į turnyrus dažnai važiuojama šeimomis, taigi visiems pakanka pramogų.“

Sėkmingo verslo priedas

Verslininkas įsitikinęs – jei ne tenisas, gal net verslas šiuo metu taip puikiai nesisektų: „Tenisas man davė daug vertingų pažinčių, nes šį žaidimą žaidžianti auditorija – protingi, verslūs ir įtakingi žmonės. Kadangi esu gana komunikabilus, dauguma mane pažįstančių žaidėjų žino, kokiam restoranui vadovauju.“

Paklaustas, kaip tenisas formavo jo, kaip verslininko ar lyderio, savybes, pašnekovas juokauja ir svarsto: „Sunku pasakyti, ar kas nors formuoja lyderio savybes, kai tau jau apie 40 metų. Čia greitai supranti, kad stipriau – nebūtinai geriau, kad kiekvieno kamuoliuko vertė gali būti skirtinga, kada gali rizikuoti, o kada geriau neklysti ir leisti veikti varžovams. Aš daugiausia dėmesio skiriu vadinamiesiems dvejetams, t. y. du prieš du. Čia būna labai įdomių akimirkų ir santykių su įvairiais partneriais. Žmogus, kurį pažįsti gyvenime, gali labai skirtis būdamas tavo partneriu ar varžovu, nes kai užverda kova, visi atsiskleidžia. Bet kad ir kaip pasibaigtų žaidimas, labai svarbią vietą tenise užima veikla po jo. Beveik visada po mačo susėdame aptarti rezultatų, patraukti vienas kitą per dantį, pajuokauti, išgerti bokalą alaus, puodelį kavos ar taurę vyno. Čia prasideda gyvenimo, verslo ir kitų niuansų aptarimas. Taigi tenisas nesibaigia tik tenisu. Tai visada gerokai daugiau.“

Atkaklus žaidime – atkaklus ir versle

Pasak pašnekovo, tenisas yra viena sudėtingiausių sporto šakų, nes čia reikia geros koordinacijos, susikaupimo, daug laiko skiriama technikai, be kurios šis sportas neįsivaizduojamas. Reikia būti ir fiziškai stipriam, pasiruošusiam. „Žinoma, viskas kainuoja daug laiko, pinigų, o ir norimas rezultatas tikrai pasiekiamas ne visiems. Yra daug pavyzdžių, kai žmonės daugybę metų dirba su treneriais, stengiasi peršokti pasirinktą kartelę, bet sustoja kažkurioje vietoje ir… lieka tikėtis, kad pajudės į priekį“, – teigia verslininkas. Pasak jo, kartais taip nutinka ir versle. Tačiau atkaklumą, išmoktą žaidime, esą galima panaudoti verslaujant.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.