...

Sukurtas unikalus, analogų Lietuvoje neturintis sąmatų ir kiekių skaičiavimo įrankis

Verslas

2023.03.07

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: , .

Sukurtas unikalus, analogų Lietuvoje neturintis sąmatų ir kiekių skaičiavimo įrankis

„Dimetris"  įkūrėjas Mindaugas Laučys // Asmeninio archyvo nuotr.

Šiuolaikinė rinka diktuoja pakitusias sąlygas, todėl per lėtas sąmatininko greitis tampa rimta problema. Laiku neatsakytos užklausos, pasitaikančios klaidos, kurių tikrinimui nėra laiko – šioms problemoms spręsti sukurtas analogų Lietuvoje neturintis įrankis, kuris padeda iki dešimties kartų greičiau apskaičiuoti reikalingų medžiagų kiekį  statybos projektui įgyvendinti` ir lengvai sugeneruoti sąmatą. Kalbamės su UAB “Dimetris”  įkūrėju Mindaugu Laučiu. 

Mindaugas Laučys, dirbdamas sąmatininku, šiame sektoriuje matė stiprią stagnaciją, įvairias inžinierių bei sąmatininkų problemas. Norėdamas padėti jas išspręsti, pradėjo kurti šį unikalų įrankį. “Nespėjama greitai ir kokybiškai atlikti darbo, nes naudojami vis dar seni sprendimai, šių laikų kontekste galintys stipriai nustebinti (pavyzdžiui, sąmatininkai vis dar skaičiuoja naudodamiesi liniuotėmis). Sąmatininkų greitis per mažas, nespėjama atsakyti į visas užklausas. Pasitaiko klaidų, o joms patikrinti nėra laiko“ – pasakoja vadovas. 

Įrankis tinkamas statyboms, lauko inžinerijai ir laivų statybai

Šio skaičiavimo įrankio pritaikymas labai platus. Tinka statybos įmonėms, palengvina brėžinių skaičiavimo ir sąmatų sudarymo darbus. Lauko inžinerijos sprendimams sutaupo laiko skaičiuojant specifikos ar vietovės lauko tinklų įrengimo sąmatas. Pritaikytas ir laivų statybos įmonėms skaičiuoti medžiagų kiekius iš ypač nedetalių brėžinių ar net nuotraukų. 

Kelių statybos ir aplinkotvarkos  įmonių sektorius turi savitą  specifiką. Naudojamos skirtingos medžiagos, todėl dažnai tiksliai apskaičiuoti būna sudėtinga, bet UAB „Dimetris“ įrankis tai padaro keleto mygtukų paspaudimu. 

Skydinių namų statybos įmonės ar tokių namų statytojai taip pat susiduria su ypatingai nedetaliais brėžiniais. Su šiuo įrankiu medžiagų kiekius ir sąmatą apskaičiuoti labai paprasta. Tai galima padaryti net teturint tik objekto nuotrauką.

Architektams ir dizaineriams ankstyvojoje projekto stadijoje sunku numatyti projekto įgyvendinimo kainą, o tai ypatingai svarbu užsakovui. Naudodamiesi šiuo įrankiu, į šiuos klausimus atsakysite lengvai. 

Planuojantys statybas ar jas dar tik pradedantys taip pat gali puikiai naudotis šiuo įrankiu.

Darbai atliekami greičiau nei įprastais metodais 

Skaičiavimo įrankis greitai skaičiuoja geometrinius duomenis, kuriuos apskaičiuoti yra sudėtinga arba įprastai užtrunka ilgai. “Per 1-2 minutes galima apskaičiuoti esamo pastato šlaitinio stogo tikrąjį plotą, skardų ilgius ir ne tik“ – pasakoja Mindaugas.

Įrankis skaičiuoja neatsižvelgiant į figūros plotą, tad Jums nereikės žinoti ar bandyti prisiminti trapecijų formulių. Programa sistemina suskaičiuotus duomenis, juos grupuoja ir sumuoja. bei išsaugo  ilgą laiką. “Net praėjus metams galėsite grįžti prie savo projekto ir vizualiai matyti, kas buvo skaičiuota, kaip skaičiuota ir kitus duomenis” – sako UAB „Dimetris“ įkūrėjas.

Stiprioji pusė – greitis ir skandinaviškas paprastumas

Šiuo skaičiavimo įrankiu darbai atliekami greičiau nei įprastais metodais. Kuo didesnis projektas, tuo daugiau laiko sutaupoma, dėl ko, be abejo, taupomi ir kaštai. Sąmatos pateikiamos greičiau. O tai svarbus svertas užsakovui, svarstančiam, kokią įmonę rinktis projekto vykdymui.  Naudojant naujas programas, susiduriama su ilgu jų įsisavinimo laiku. Pradedant darbus su UAB „Dimetris“ įrankiu, nereikės jokių papildomų žinių. Galima dirbti iš karto, bet, esant poreikiui, visiems įmonės klientams suteikiamos nemokamos programinės įrangos naudojimo konsultacijos.  Įrankio nereikia instaliuoti. “Jums užteks tik interneto, paskyros ir naudojamos CAD funkcijos“ – pasakoja vadovas.

Programa turi plačias naudojimo galimybes: vienu metu skaičiuoja iki 9 skirtingų kiekių parametrų. Dirba su ypač nedetaliais brėžiniais ir nuotraukomis. Informacija talpinama “debesyse”. Gautus rezultatus galima peržiūrėti po ilgesnio laiko.

Nuotolinio ir hibridinio darbo galimybės

Pasaulis keičiasi, o mums svarbu žengti kartu su pokyčiais. Geri darbuotojai – profesionalai jau drąsiai renkasi nuotolinio arba hibridinio darbo galimybes. Todėl darbdavys taip pat turi išmokti prisitaikyti. “Dirbant su šia programa, didėja galimybė dirbti iš bet kurios vietos, rinktis hibridinį ar nuotolinį darbą. Darbuotojai sugaišta mažiau laiko, todėl jį gali skirti aukštesnės kompetencijos arba mažiau rutininiams darbams atlikti“ – pasakoja Mindaugas.

Įrankis suteikia sąlygas ir komandiniam darbui bei darbų pasidalijimui.

Įrangos testavimai ir greita reakcija į kliento poreikius

UAB „Dimetris“ greitai reaguoja į susidariusį technologinį programinį poreikį, atlikdama įrangos testavimus. Tokiu būdu siekdama kliento veiklos efektyvumo ir noro augti kartu. „Bandymų rezultatai Švedijoje parodė, jog vidutinis įmonių parengiamų sąmatų greitis padidėjo 25 proc. Lietuvoje atlikti bandymai liudija, jog naudojant skaičiavimo įrankį „Dimetris“ vidutinės kvalifikacijos sąmatininkas standartinę 150 m2 individualaus namo sąmatą gali apskaičiuoti per  vieną valandą. O patyręs sąmatininkas tokio paties pastato sąmatą gali parengti greičiau nei per 30 minučių“ – pasakoja Mindaugas. 

Reaguojant į klientų poreikius, numatyta ir lanksti kainodara, kuri leidžia išnaudoti UAB „Dimetris“ galimybes kiekvienam vartotojui palankiausiomis sąlygomis. 

UAB “Dimetris” unikalus sprendimas garantuoja galimybę dirbti efektyviai ir produktyviai, daryti mažiau klaidų, panaudoti duomenis tolimesniems procesams (sąmatoms ir kt.), o prireikus – bet kada grįžti prie duomenų, sklandžiai pasitelkti komandos narius bendram darbui. “Pradėję naudotis įrankiu, nebenorėsite grįžti prie liniuotės ir skaičiuotuvo” – įsitikinęs produkto kūrėjas ir vadovas Mindaugas Laučys.

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.