...

Renginių programėlės kūrimui prireikė vienerių metų

Verslas

2016.05.03

Autorius: Kristina Augustinaitė

Temos: , .

Renginių programėlės kūrimui prireikė vienerių metų

„EventPen“ sumanytojas - Mindaugas Eglinskas. Asmeninio archyvo nuotr.

Kiekvienos parodos, konferencijos, seminaro, mugės, festivalio ar kito renginio dalyviai susiduria su ta pačia problema – kaip kuo greičiau gauti informaciją, neturint šalia įprasto kompiuterio. Apie tai, kaip kilo sumanymas konferencijas paversti interaktyvia patirtimi, kalbėjomės su programėlės „EventPen“ sumanytoju vilniečiu Mindaugu Eglinsku (37).

Praktinio poreikio padiktuotas sumanymas

Verslininkas pasakoja, kad sumanymas sukurti programėlę „EventPen“ kilo dėl poreikio sukurti programėlę ir bilietų sistemą konferencijai „TEDxVilnius“. „Pradėjome nuo šio renginio, pažiūrėjome, kaip dalyviai bendrauja didžiausiose pasaulio konferencijose, visa tai papildėme savo idėjomis ir taip atsirado programėlė „EventPen“, – dalijasi M. Eglinskas. Pašnekovas įsitikinęs, kad laiko ilgai naršyti tradicinius puslapius telefonu per konferencijas dažnai pristinga, nes informacija renginio metu paprastai reikalinga skubiai, čia ir dabar. Patogiausias šių problemų sprendimas – specializuota programėlė, skirta išmaniajam telefonui ir pateikianti visą informaciją, atrinktą pagal renginio laiką, vietą ir anksčiau pasižymėtus pasirinkimus. Be to, pasak verslininko, programėlė „EventPen“ pateikia visą įprastą informaciją apie renginį: naujienas, tvarkaraštį, informaciją apie pranešėjus, nuotraukas ir vaizdo medžiagą. Konferencijos dalyviams suteikiama galimybė bendrauti viso renginio metu, dalyviai gali surasti vienas kitą pagal pomėgius, susirašinėti, užduoti klausimus konferencijos dalyviams. Visa tai renginiams suteikia naują matmenį – interaktyvumą.

 

„Investicijos, kuriant programėlę „EventPen“, buvo žmonių, dirbusių su šiuo projektu, laikas, nes visas programėlės kūrimas užtruko maždaug metus“

M. Eglinskas

 

Pašnekovas atkreipia dėmesį, kad programėlės „EventPen“ programinis karkasas leidžia greitai ir nebrangiai sukurti programas „iPhone“, „Android“ išmaniesiems telefonams. Kadangi nė vienas didesnis renginys neįsivaizduojamas be mikrofono ar projektoriaus, M. Eglinskas viliasi, kad vis daugiau renginių bus neįsivaizduojama be dalyvių interaktyvumo ir programėlės „EventPen“.

Didelė konkurencija

Verslininkas atskleidžia, kad programėlė „EventPen“ yra bene penktoji jo verslo idėja, tad aplinkinių nuomonė, padrąsinimas ar atkalbinėjimas šios programėlės atsiradimui neturėjo lemiamos įtakos. Pasak pašnekovo, kuriant programėlę „EventPen“ nuo pat pradžių buvo aišku, ką reikia daryti ir kuria kryptimi eiti. Programėlės sumanytojas įsitikinęs, kad konkurencija tarp renginių programėlių gamintojų pasauliniu mastu yra didžiulė. Kalbėdamas apie klaidas, padarytas kuriant programėlę „EventPen“, M. Eglinskas tikina, kad dabar atsargiau eitų į sritis, kuriose didelė tarptautinė konkurencija ir prikurta daug panašių produktų. „Sukurto produkto nebebandyčiau namų rinkoje, tiesiog iš karto išbandyčiau, kaip visa tai galima parduoti užsienyje, kas veikia ir kas neveikia“, – sako verslininkas.

Investuotas laikas

„Investicijos, kuriant programėlę „EventPen“, buvo žmonių, dirbusių su šiuo projektu, laikas, nes visas programėlės kūrimas užtruko maždaug metus“, – pasakoja pašnekovas. „EventPen“ sumanytojas prisipažįsta, kad kol kas sunku prognozuoti programėlės atsipirkimo laiką. Kitiems startuoliams M. Eglinskas linki ieškoti srities, kurioje jie galėtų geriausiai atsiskleisti, nebijoti eiti į sudėtingas sritis ir pardavinėti savo sukurtą produktą nuo pirmų mėnesių.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.