...

Psichologiniai filmai, kuriuos verta pamatyti verslininkams

Verslas

2016.10.09

Autorius: Ieva Drungilaitė

Temos: .

Psichologiniai filmai, kuriuos verta pamatyti verslininkams

Filmas „Rizika“ paremtas tikra 1990 m. Amerikoje įvykusia istorija. Asmeninio archyvo nuotr.

Filmų gausa ir skirtingų žanrų pasirinkimas tiesiog stebina, tačiau neretai tenka nusivilti, kai filmo pabaigoje supranti negavęs to, ko tikėjaisi. Kad filmo peržiūra netaptų laiko švaistymu, kiekvienam verslininkui rekomenduojame pažiūrėti šešis filmus, verčiančius susimąstyti.

„Korporacija“ (angl. The Corporation)

2003 m. juostoje analizuojamos verslo realijos. Šiuolaikinių korporacijų veikimo principai pateikiami ne iš ekonomisto ar verslininko perspektyvos, kaip tai dažniausiai daroma, bet iš psichologo. Filmas paremtas dokumentiniais faktais, todėl detaliai parodo, kaip vystėsi korporacijos – nuo pačių mažiausių ar visuomeninių iki didžiulių pasaulinio lygio bendrovių. Pagrindinis filmo ypatumas – siekis įvertinti korporaciją kaip asmenybę, diagnozuojant įvairius psichologinės būklės kriterijus, tarsi realus psichologas įvertintų savo paciento būklę. Įtraukiantis siužetas nepaliks abejingų ir leis geriau suvokti, kaip sukasi verslo pasaulis.

„Ieškantys laimės“ (angl. The Pursuit of Happyness)

2006 m. sukurtas filmas parodo verslo rizikingumą ir priverčia susimąstyti, ką gyvenime reikia paaukoti dėl geresnės ateities. Pagrindinis filmo veikėjas, kurio vaidmenį atlieka Willas Smithas, turi problemų darbe. Vadybininkas iš San Fransisko po nesėkmingai pasirinktos investicijos lieka be namų ir privalo pasirūpinti savo mažamečiu vaiku. Jis racionaliai pasveria galimybes ir pasiryžta šešiems mėnesiams įsidarbinti nemokamai, kad įgijęs patirties sugebėtų gauti trokštamas pareigas. Nors darbe visi daug jaunesni ir protingesni už jį, vyriškis savo protu, uoliu darbu ir etikos normų išmanymu sugeba pasiekti svajonę ir grąžinti gyvenimą atgal į vėžes.

„Spalio dangus“ (angl. October Sky)

Tai filmas, tapęs klasika. 1999 m. sukurtas filmas vis dar įkvepia pradedančiuosius verslininkus ir priverčia susimąstyti, kaip svarbu nenuleisti rankų ir siekti savo idėjų. Du draugai, įkvėpti palydovo „Sputnik“ skrydžio, nusprendžia išmokti pasigaminti raketas. Nors beveik visas miestelis juos smerkia ir sako, kad vaikinai švaisto laiką ir pinigus, jie pasiryžę pasiekti savo. Ši istorija skatina pakeisti savo gyvenimo kelią ir tikėti tuo, ką darai, nes kitu atveju nesėkmė bus garantuota.

„Medžioklė“ (angl. The Hunt)

Palyginti naujas filmas, sukurtas prieš ketverius metus, pasakoja istoriją apie keturiasdešimtmetį vyrą, kuris siekia dažniau matytis su sūnumi ir įsidarbina auklėtoju darželyje. Kartą supykęs vaikas nepagrįstai vyriškį apkaltina nusikaltimu, nė neįtardamas, kad tai sukels negrįžtamų pasekmių. Auklėtojas įsisuka į apkalbų srautą, jį ima persekioti, žeminti, tačiau niekas nepatikrina gautos informacijos ir aklai ja tiki. Kiekvienam verslininkui šis filmas yra naudingas dėl nesunkiai vedamos paralelės. Svarbu gebėti atsiriboti nuo apkalbų, patikrinti kiekvieną gautą informacinę žinutę apie konkurentus ir partnerius, sekti informaciją ir gauti ją iš patikimų šaltinių. Svarbu ginti savo idėjas ir nuosekliai komunikuoti, kad nesusipratimų ir apkalbų būtų išvengta.

„Rizika“ (angl. Boiler Room)

Šis filmas – veikiau kriminalinė drama negu psichologinė juosta, tačiau apmąstymų ir idėjų jį žiūrint tikrai netrūks. 2000 m. filme kiekvienas verslininkas gali pasimokyti pardavimo subtilybių. Nors herojai idealiai išmano telerinkodarą ir strategijas, jiems trūksta verslo etikos, o čia jau iškyla klausimas: ar versle, kaip kare, viskas galima? Tai aktualus klausimas šiuolaikiniame versle, kur neretai moralė ir etika eina tik po naudos ir garbės siekio. Filmas paremtas tikra 1990 m. Amerikoje įvykusia istorija, iš kurios verta pasimokyti naudingų pamokų ir priimti tinkamus sprendimus.

„Sekretoriatas“ (angl. Secretariat)

2010 m. sukurtas filmas paremtas istorinėmis detalėmis. Jame jautriai paliečiami moters teisių klausimai, analizuojant juos per šeimos verslo pranašumus. Šiame filme galima įžvelgti finansų bei personalo valdymo subtilybių ir pastebėti, kad pagrindinis variklis kiekviename versle – verslininko pasitikėjimas savimi. Jauna moteris, neišmananti žirgų verslo subtilybių, perima šeimos žirgų fermą. Nors šioje srityje dominuoja vyrai, o ji patiria didžiulį spaudimą, pagrindinė veikėja nusprendžia imtis sprendimų, kurie jai atrodo teisingi. Suradusi tinkamus pagalbininkus, moteris greitai perpranta verslą ir užsitikrina tolesnę sėkmę, nušluostydama nosis kritikams. Filmo idėja parodo, kad verslo sėkmę dažnai lemia tinkamai priimti sprendimai, dėl kurių reikia ir pakovoti, ir ilgai stengtis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.