...

Pranas Dailidė: Sėkmė prisijaukinama sunkiu darbu

Verslas

2013.07.05

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , .

Pranas Dailidė: Sėkmė prisijaukinama sunkiu darbu

Pranas Dailidė Jekaterinos Nasačiovos nuotr.

Prano Dailidės sukurta įmonė „Dojus agro“ jau ilgus metus sėkmingai pardavinėja naujausią žemės ūkio techniką ir yra didžiausia vakarietiškos žemės ūkio technikos tiekėja Lietuvoje bei rinkos lyderė.

Nuosavo verslo pradžia buvo kebli, bet įdomi. Verslininkų Sovietų Sąjungoje juk nebuvo, tad ir atitinkamo išsilavinimo, žinių negalėjai gauti. P. Dailidė prasitarė, kad verslo subtilybių, kaip ir praktiškai visi jo kartos verslininkai, mokėsi dirbdamas.

„Manau, visi, kurie dabar sukasi verslo pasaulyje, mokėsi plėtodami nuosavą veiklą. Visi kartu mokėmės skaityti įstatymus, kurie iš pradžių buvo dviprasmiški, todėl nežinodavai, kokius mokesčius reikia mokėti. Visa tai reikėjo pereiti, bet buvo įdomu. Darbas ministerijoje irgi padėjo – buvo lengviau megzti ryšius“, – pasakojo verslininkas.

Iš pradžių „Dojus argo“ užsiėmė produktų, ypač pieno, importu ir eksportu. 1996-aisiais P. Dailidė nusprendė grįžti ir prie ūkinės veiklos. Buvo įsigytas ūkis, pradėta ieškoti jam technikos, galiausiai atsirado ryšių su užsienio partneriais.

„Vėl pradėjus ūkinę veiklą teko užsisakyti daug technikos. Gavę banko kreditą pasirinkome „Deer & Co“ techniką, nes važinėdamas po Beneliukso šalis, Daniją ir Vokietiją mačiau, kas ten naudojama.

Vos užsisakiau techniką, sulaukiau laiško, kad ji mane pasieks tik po pusmečio. Teko pirkti kitur, bet vėliau vėl iš jų užsakiau kombainą ir tris traktorius. Kai atvežė techniką, po kelių mėnesių sulaukiau skambučio, kad pas mus nori atvykti įmonės atstovai.

Tuo metu mes jau statėme didžiulę fermą, todėl padarėme įspūdį ir sulaukėme pasiūlymo bendradarbiauti. Taip susirišo ūkis ir technika. Taigi iš pradžių buvo poreikis, o tik paskui verslas“, – apie veiklos krypties pokyčius pasakojo verslininkas.

Kaip sekėsi plėtoti verslą, skaitykite naują „bzn start“ liepos mėnesio žurnalą, kur rasite visą straipsnį apie sukurtą sėkmingą lietuvišką žemės ūkio verslą!

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.