...

Pirmieji verslo metai. Kokie jie būna?

Verslas

2015.05.29

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , .

Pirmieji verslo metai. Kokie jie būna?

Pirmieji verslo metai. Kokie jie būna? Flickr.com nuotr.

Pirmieji veiklos metai jaunam verslui itin svarbūs. Per juos juk reikia atrasti savo vietą ir išmokti daugybę naujų dalykų. Siekdami sužinoti, ką verslininkai mano apie pirmuosius savo darbo metus, „BZN start“ kartu su UAB „Eurointegracijos projektai“ 2014 m. lapkričio 19–24 d. atliko žvalgomąjį tyrimą (internetinę apklausą), kuriame dalyvavo 210 respondentų. Savo skaitytojų klausėme, kokie buvo pirmieji jų verslo metai.

Apklausoje daugiausia dalyvavo jauno verslo atstovai. Daugumos verslų amžius – vos 1–3 metai (43,8 proc.). Pagrindiniai sektoriai, kuriems jie atstovauja, yra paslaugos (49,5 proc.) ir prekyba (22,8 proc.).

Paklausti, kas paskatino imtis verslo, respondentai vardijo kelias pagrindines priežastis: norą dirbti sau (47,2 proc.), poreikį realizuoti save (29 proc.), norą daugiau uždirbti (15,7 proc.). Žvelgdami į praeitį, apklaustieji mato ne vieną savo klaidą, kuri dirbant sukėlė sunkumų. Dažniausiai minėti dalykai: nepakankamas sukauptas kapitalas (27,4 proc.), per didelis išlaidumas (22,4 proc.), netinkamai pasirinkti verslo partneriai (17,9 proc.).

Visus respondentus vienija ilgos darbo valandos, kurias reikėjo investuoti į verslą pirmaisiais metais. 34,8 proc. apklaustųjų pirmuosius metus dirbo po 8–12 valandų per parą, o 33,2 proc. – dar ilgiau. Beveik visi teigia nuolat ar kartais dirbantys ir savaitgaliais.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.