...

Nori ką nors pasiekti? Imk pavyzdį iš lyderių!

Verslas

2012.11.23

Autorius: Dario Malinowski

Temos: .

Nori ką nors pasiekti? Imk pavyzdį iš lyderių!

Jean Paul Gaultier: tik stiprios asmenybės drįsta pabandyti iš naujo susikurti strateginį planą ir tęsti veiklą naujomis aplinkybėmis. flickr.com nuotr.

Daugeliui atrodo, kad norint ką nors pasiekti gyvenime, tapti verslininku, sėkmingai plėtojančiu verslą, reikia pažinčių, sėkmės ir, be abejo, pinigų. Ir tik nedaugelis susimąsto, kad visi išvardyti dalykai, nors ir reikšmingi, nėra pirmaeiliai. Steve‘as Jobsas, Samuelis Woltonas, Billas Gatesas, Jeanas Paulis Gaultier, Richardas Bransonas. Jų ir kitų žymių verslininkų, pakeitusių šiuolaikinį verslą ir pasaulį apskritai, sėkmę ir visuotinį pripažinimą lėmė visai kiti dalykai.

Kas tie dalykai? Ar kiekvienas gali jų turėti ir jais pasinaudoti? Ir dar kaip! Juk kalbama tik apie charakterio savybes ir gebėjimus, kuriuos taip pat galime išsiugdyti. Reikia tik ryžto ir noro nusimesti riboto mąstymo, neigiančio tobulėjimo galimybes, pančius. Ko galime pasimokyti iš žinomų pasaulio verslininkų?

Vienas pagrindinių dalykų yra gebėjimas įkvėpti save ir kitus kovoti dėl tikslų. Kiekvienas mūsų gimsta su lyderystės gyslele, kuri gyvenimo procese arba yra tobulinama, arba ne. Tad sugebėjimo įkvėpti, kaip ir bet kurio kito įgūdžio, galima išmokti.

Labai konkrečių tikslų apibrėžtam laikotarpiui kėlimas. S. Woltonas, „Wal-Mart“ parduotuvių tinklo įkūrėjas, sakydavo: „Per 5 metus turiu padaryti tai, vadinasi, per metus turiu padaryti tai, per mėnesį turiu padaryti tai, per savaitę turiu padaryti tai, per dieną turiu padaryti tai, o per artimiausią valandą turiu padaryti tai.“ Kitaip tariant, norėdamas iš esmės pakeisti savo gyvenimą, jis kruopščiai planavo laiką. Be to, siekė, kad jo įmonė taptų labiausiai klestinčia ir pelningiausia tos srities bendrove. Kaip rodo istorija, jam tai puikiausiai pavyko.

Maksimalių rezultatų kėlimas. Daugelis žmonių neišdrįsta tikėtis geriausio, nes, pasak J. Silvos, vieno iš streso valdymo metodų autorių, kelia sau per žemus tikslus. Tik galvojant apie didžiausią galimą laimėjimą galima daug pasiekti. R. Bransonas yra vienas žmonių, kurie mesdami iššūkį sau ir kitiems nuolat drįsta tikėtis geriausio. Jei nebūtų kėlęs sau tokių tikslų, vargu ar būtų tapęs garsių pasaulyje įmonių įkūrėju arba pasiekęs puikių rezultatų kitose srityse.

Nesėkmių baimės atsikratymas. Kai verslininką ištinka nesėkmė, natūralu, kad didžiausia kylanti pagunda yra nutraukti veiklą ir užsiimti kuo nors kitu. Jeigu J. P. Gaultier būtų pasukęs šiuo keliu, kai jo pirmuosios bandymus mados versle lydėjo nesėkmės, šiandien pasaulis nežinotų nei jo kuriamų drabužių, nei kvepalų. Tik stiprios asmenybės drįsta pabandyti iš naujo susikurti strateginį planą ir tęsti veiklą naujomis aplinkybėmis.

Dėmesys kokybei, o ne pinigams. „Apple“ įkūrėjas S. Jobsas, padaręs milžinišką įtaką technologiniam pasaulio progresui, niekada nesuko galvos dėl pinigų. Daugelio nuostabai, jis nuolat skundėsi, kad dėl turimų turtų jaučia diskomfortą. S. Jobsas telkė dėmesį į produktų ir sprendimų, kurie pagerintų žmonijos gyvenimą, kūrimą. Štai kodėl jis nuolat anksti keldavosi ir skubėdavo į darbą. „Man visiškai neįdomu būti turtingiausiu žmogumi pasaulyje, – pabrėždavo „Apple“ įkūrėjas. – Žymiai svarbiau prieš užmiegant žinoti, kad šiandien mes sukūrėmė šį tą nuostabaus.“

Noras, tikėjimas ir ketinimai. Verslo sėkmei užtikrinti nepakanka gerai parengto verslo plano ir solidaus pradinio kapitalo. Vienas svarbiausių veiksnių – paties verslininko norai, įsitikinimai, ketinimai. Napoleonas Hillas, žinomas verslo praktikas ir teoretikas, yra pasakęs: „Jeigu jūsų norai yra pakankamai stiprūs, įgysite kone antgamtinių galių, kad tuos norus įgyvendintumėte.“

Žinoma, vien noro nepakanka. Tam, kad iš tikrųjų pasisektų, reikia tikėti. Tikėti tuo, kad norai gali tapti realybe. B. Gatesas ne tik norėjo sukurti sėkmingai veikiančią įmonę – jis tuo šventai tikėjo. O tvirtas įsitikinimas anksčiau ar vėliau ateisiančia pergale tapo pranašyste. Turėdami norą ir tikėjimą, privalome dar ketinti, nes tik ketinimas paskatina konkrečius veiksmus.

M. Gandhi, žinomas politinis veikėjas, yra pasakęs: „Jei aš tikiu, kad būsiu žmogus, koks noriu tapti, ir darau viską, kad toks tapčiau, tai nėra nė mažiausios abejonės, kad aš tokiu žmogumi ir tapsiu.“ Jei tikite, kad galite būti sėkmingas verslininkas, ir darote viską, kad tokiu taptumėte, anksčiau ar vėliau džiaugsitės savo lūkesčiais ir pasiektais rezultatais.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.