Nepabūgo konkurentų ir pradėjo virtualiosios realybės verslą
2017.11.15
Temos: Technologijos, Vadyba.
Iš Druskininkų kilęs „VR kambario“ įkūrėjas Šarūnas Miliauskas (25) mano, kad virtualiosios realybės verslas ateityje bus integruotas į visų kasdienybę mokslo, verslo srityse bei socialiniame gyvenime. „Dabar galima pamatyti pačią pradžią to, kas mūsų laukia ateityje. Įdomu, į ką tai išsivystys“, – atvirauja pašnekovas.
Šių metų balandžio 1 d. veiklą pradėjęs „VR kambarys“ naudoja naujausią virtualiosios realybės technologiją „HTC Vive“. Kambaryje galite tapti, kuo tik norite: pilotu, valdančiu lėktuvą, kovojančiu prieš zombių epidemiją didvyriu, boksininku, slidininku ir daug daugiau. Šiuo metu siūlomų žaidimų skaičius viršija 150, tad kiekvienas ras sau tinkamą pramogą.
„Tad, kalbant pokerio frazėmis, tai yra „all in“ iš mano pusės.“
Š. Miliauskas.
„Kai pirmą kartą pamačiau „HTC Vive“ įrangą, ji man iš karto padarė įspūdį ir norėjau ją išbandyti, tačiau negalėjau sau to leisti, – apie brangų malonumą pasakoja jaunasis verslininkas. – Todėl nusprendžiau, kad galėčiau finansiškai nenukentėti, bet kartu ir išbandyti žaidimų techniką, nusipirkęs ją ir nuomodamas kitiems.“
Š. Miliauskas pastebėjo, kad jo nuomojama įranga turi didelę paklausą, ir suprato, kad reikia žengti dar vieną žingsnį – susirasti tinkamą tokioms pramogoms patalpą, kurioje jis galėtų priimti klientus. „Pirminiam kambariui prireikė 10 tūkst. eurų, o keliantis į naujas patalpas prireiks dar 15 tūkst. eurų. Visi šie pinigai yra mano asmeninės lėšos, jokių investicijų iš trečiųjų asmenų. Tad, kalbant pokerio frazėmis, tai yra „all in“ iš mano pusės“, – apie investicijas juokauja jis.
Viską darė pats
Kuriant savo verslą, pagrindinis sunkumas jaunam verslininkui buvo tai, kad beveik viską teko daryti vienam. Pagalbos sulaukė tik iš savanorystės principu pas jį dirbančios studentės Rūtos Zabulytės. „Pradėjau domėtis rinkodara, interneto svetainių kūrimu. Suradau tinkamas patalpas, praktikavausi bendrauti su klientais, mėginau suprasti jų poreikius. Turėjau pats susigaudyti teisiniuose verslo aspektuose. Rūta man labai padėjo su skrajučių bei kitos reklamos maketavimu, vaizdo medžiagos montažu, tačiau visa kita reikėjo išmokti pačiam. Tapau visų galų meistru. Įkurti savo verslą buvo verta jau vien dėl to, kad tiek daug sužinojau“, – teigia Š. Miliauskas.
Išskirtinis tarp konkurentų
Pašnekovas teigia, kad konkurentų turi nemažai ir jų vis daugėja, nes šis pramogavimo būdas tampa vis populiaresnis: „Konkurentų yra nemažai ir jie labai greitai atsiranda, tačiau tai tik neleidžia užmigti ir verčia nuolat tobulėti, norint išsilaikyti rinkoje.“
Pasak Š. Miliausko, „VR kambarys“ išsiskiria tuo, kad jie turi didelę ir privačią patalpą, kurioje nebūna pašalinių asmenų, todėl ji puikiai tinka gimimo dienos ar bernvakario vakarėliams, komandos formavimo renginiams. Klientai pramogų metu turi asistentą, kuris padeda išsirinkti žaidimą, paaiškina, kaip reikia žaisti, stebi, kad žmonės dėvėdami akinius skaudžiai nepargriūtų, neatsitrenktų į sieną ar vienas į kitą.
„Taip pat leidžiame atsinešti savo maistą ir gėrimus, dėl ko šventė ar renginys klientams tampa pigesnis“, – dar vieną pranašumą pamini idėjos autorius.
Svarbu dirbti dėl savęs
Svajojantiesiems arba pradedantiesiems kurti savo verslą Š. Miliauskas linki nebijoti kylančių sunkumų, tiesiog imti ir daryti. „Patarčiau susidūrus su sunkumais visko nemesti. Turite suprasti, kad tai yra natūralus dalykas, imantis kažko naujo. Ir svarbiausia viską daryti dėl savęs, o ne dėl pinigų. Nes geriausia būna tada, kai darai tai, kas tau patinka ir yra įdomu. Skirdamas daug laiko, sulauki gerų rezultatų. Skyrus savo idėjai pakankamai laiko ir pastangų, pinigai ateis patys, todėl reikia dirbti ne dėl jų, o dėl savo idėjos įgyvendinimo“, – pataria „VR kambario“ įkūrėjas.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.