...

Lyderystės ekspertas: „Sėkmei versle ir gyvenime reikia tik keturių dalykų“

Verslas

2017.03.31

Autorius: BZN start

Temos: .

Lyderystės ekspertas: „Sėkmei versle ir gyvenime reikia tik keturių dalykų“

Lyderystės ekspertas - Gordonas Tredgoldas. Asmeninio albumo nuotr.

Norint užtikrinti sėkmę versle ir asmeniniame gyvenime, reikia koncentruotis tik į keturis dalykus: susitelkimą, atskaitomybę, paprastumą ir skaidrumą, sako iš JAV į Lietuvą atvykstantis Gordonas Tredgoldas, vienas iš 100 geriausių lyderystės ekspertų pasaulyje. Jis įsitikinęs, kad vadovai kasdien savęs turi klausti, ar kiekvienas jų veiksmas prisideda prie vieno iš minėtų keturių veiksnių gerinimo.

„Konsultuodamas didžiausias bendroves pastebėjau, kad paprastai jos žlunga dėl keturių pagrindinių dalykų: susitelkimo, atskaitomybės, paprastumo ir skaidrumo trūkumo. Matydamas tiek daug nenusisekusių projektų, susisteminau savo patirtį ir taip gimė modelis „FAST“. Tai labai elementarus, bet efektyvus būdas valdyti verslą. Keturi sudedamieji yra viskas, kas turėtų suktis vadovo galvoje, o į šalutinius veiksnius net nereikia kreipti dėmesio“, – sako G. Tredgoldas.

Pakanka atsakyti į keturis klausimus

Anot eksperto, dauguma įmonių į verslo platybes neria per greitai, dirba nesistemingai ir pernelyg apsunkina savo veiklos modelį, kai modelis „FAST“ suteikia labai aiškias gaires, į ką turėtų orientuotis šiuolaikinės bendrovės. Kiekviena pavadinimo raidė žymi svarbiausius klestėjimo verslui veiksnius: susitelkimą (angl. Focus), atskaitomybę (angl. Accountability), paprastumą (angl. Simplicity) ir skaidrumą (angl. Transparency).

 

„Ir pagaliau skaidrumas: kaip paprasta suprasti, kokia pažanga jau padaryta, ar ji pagrįsta skaičiais ir faktais, kaip dažnai šie rezultatai pristatomi komandoms, ar jų nariai žino, kaip jiems sekasi.“

G. Tredgoldas.

 

„Tai paprastas metodas, užtikrinantis stiprius pagrindus, nes netikiu posakiu, kad sudėtingoms situacijoms reikia sudėtingų sprendimų. Susitelkimas užtikrina, kad bendrovė žino, ką daro, koks yra tikslas ir prioritetai. Atskaitomybė atsako į klausimą „kas?“: kas atliks darbus, kas atsakingas, ko tikimasi iš darbuotojų ir ar jie turi reikiamų įgūdžių, mokymo priemonių darbui atlikti. Toliau labai svarbus paprastumas – ar pasirinktas veiklos modelis yra pats paprasčiausias, lengviausiai suprantamas ir įtikimas? Kuo paprastesnis sprendimas, tuo paprasčiau į jį susitelkti komandai, nes labai sudėtinga sutelkti dėmesį į painius dalykus. Ir pagaliau skaidrumas: kaip paprasta suprasti, kokia pažanga jau padaryta, ar ji pagrįsta skaičiais ir faktais, kaip dažnai šie rezultatai pristatomi komandoms, ar jų nariai žino, kaip jiems sekasi“, – vardija G. Tredgoldas.

Pasak eksperto, toks pat veiklos modelis galioja ne tik versle, bet ir gyvenime: „Remdamasis šiuo modeliu, vienoje gamybos įmonėje per septynerius metus valdymo išlaidas sumažinau 325 mln. eurų, o pirmaujančiai pasaulyje logistikos įmonei po daugiau nei dvejų sunkių metų padėjau sėkmingai pasiekti 93 mln. eurų pelną. Tačiau pats įsitikinau, kad „FAST“ galioja ir už verslo ribų. Būdamas 52 metų ir neturėdamas jokios bėgimo patirties, per šešis mėnesius pasirengiau maratonui, turėdamas aiškų tikslą, paprastą planą ir priemones pažangai pamatuoti. Svarbu ginčyti kiekvieną savo veiksmą: jeigu neprisideda prie vieno iš keturių veiksnių gerinimo, jis nereikalingas.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.