...

Kodėl raudona spalva žymimos klaidos?

Verslas

2013.11.07

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: .

Kodėl raudona spalva žymimos klaidos?

Raudona spalva yra energijos, aistros ir veiksmo spalva. flickr.com nuotr.

Raudonas rašiklis – ar jis turėtų būti ne tik mokytojo, bet ir įmonės vadovo stalčiuje? O gal šis metodas pranešti apie klaidas yra jau atgyvenęs ir neveiksmingas? Pasiknaisiokime spalvų reikšmėse ir paieškokime raudonos spalvos psichologinių charakteristikų.

Raudona spalva yra energijos, aistros ir veiksmo spalva. Ji lygiai taip pat gali kurti aistrą, seksualinę energiją kaip ir agresyvumą. Ji siejama su didelėmis valios pastangomis, vyriškumu, dominavimu. Tai dinamiška spalva, kuri sužadina emocijas ir skatina imtis veiksmo. Ji išreiškia lyderio savybes, taip pat gali padėti tiems, kuriems trūksta šių savybių, gali suteikti pasitikėjimo savimi.

Raudona spalva versle gali simbolizuoti paminėtus veiksnius. Per didelis kiekis raudonos spalvos gali nuvarginti. Tačiau didesnis šios spalvos kiekis yra veiksmingas produktų arba paslaugų, susijusių su maisto ir apetito, energetikos, aistros ar greičio skatinimu.

Tai spalva, kuri skatina pirkimą. Ne veltui raudona spalva pažymimi svarbūs veiksniai ar „spauskite čia“ mygtukai reklamos skydeliuose. Taip pat – įspėjamuosiuose ženkluose, kad atkreiptų dėmesį.

Vilniaus universiteto dėstytojas, filosofas Vilius Draseika (nuotr.) sutiko pakomentuoti šią temą:

„Tai, kad raudona spalva yra žymimos klaidos, veikiausiai yra platesnio reiškinio atskiras atvejis. Raudona spalva daugelyje kultūrų naudojama kaip įspėjanti ar pavojų žyminti spalva. Tam yra kelios priežastys. Viena vertus, ji išsisklaido mažiau už kitas spalvas, tad yra gerai matoma net esant prastam matomumui. Nenuostabu, kad ji naudojama šviesoforuose. Kita vertus, raudona spalva ir gamtoje dažnai įspėja apie pavojų. Nuodingi gyvūnai ryškia raudona savo spalva įspėja plėšrūnus ir taip apsisaugo. Tad nenuostabu, kad klaidos dažnai žymimos raudonai – tada žymės gerai matomos ir patraukia dėmesį dėl asociacijų su pavojumi.“

Raudonos spalvos teigiamos reikšmės versle:

veiksmas, galia, energija, greitis

aistra, noras, geismas

jėga, drąsa

dėmesio gavimas, motyvacija, skatinimas, dinamiškumas

susižavėjimas, susidomėjimas, šiluma, spontaniškumas, pasitikėjimas savimi

Raudonos spalvos neigiamos reikšmės versle:

agresija ir pyktis

valdingumas ir varginimas

negailestingumas, netolerancija

maištingumas ir atkaklumas

kerštingumas, žiaurumas ir brutalumas

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.