...

Forume diskusijos apie tvarumo iššūkius, žaliąsias madas ir perspektyvius sprendimus

Verslas

2023.02.28

Autorius: Marija Sensodaitė

Temos: .

Forume diskusijos apie tvarumo iššūkius, žaliąsias madas ir perspektyvius sprendimus

Visvaldas Varžinskas, Rūta Banelienė, Vytautas Šiožinys, Ema Būtėnienė // Organizatorių nuotr.

„SDG“ rengia jau trečiąjį kasmetinį forumą „Aplinkosauga įmonėse ir kviečia dalyvauti visus, kurie domisi aplinkosaugos bei tvarumo klausimais, besidominčius. Forumo organizatoriai didžiausią dėmesį skirs temoms, susijusioms su  gamybos tvarumu ir energijos tausojimu įmonėse. Pranešėjai dalinsis žiniomis, idėjomis ir gerąja praktika, diskutuos apie švaresnę gamybą ir sutaupyti padedančias inovacijas, efektyvų išteklių naudojimą ir atsinaujinančių energijos šaltinių pritaikymą.

Tvarumas nėra trumpalaikė tendencija – tai šiandienos pasaulio dalis. Persiorientavimas prie gamtai draugiškos veiklos verslui išlieka nemažu iššūkiu ir dar viena galimybe pademonstruoti atsakomybę ir tapti lyderiais savo sektoriuje.

Tvarumo naudojimas – dar vienas būdas pritraukti klientus

Vis dažniau sutinkame žodį „tvarumas“. Tvari ekonomika, tvarus gyvenimo būdas, tvarūs sprendimai, tvarios investicijos. Visur jį girdime ir matome – nuo daržovių parduotuvių lentynose iki daugiabučių gyvenamųjų namų statybos projektų. Ar tikrai visada ši sąvoka naudojama, siekiant atskleisti tikrąją jos prasmę? O gal tai – dar vienas būdas pritraukti klientus? Ką iš tiesų atskleidžia ši sąvoka? Tai pareiškimas, po kuriuo slepiasi atsakomybė, skaidrumas ir sunkus darbas, siekiant užtikrinti visapusiškai subalansuotus socialinius, ekonominius ir aplinkosauginius aspektus.

Ekologija, žali sprendimai tampa „mados” reikalu

Įmonės taiko žaliosios rinkodaros strategijas, kai mums parduoda produkto idėją, tačiau produktas neatitinka tvaraus sprendimo ir  nėra draugiškas aplinkai. Šalia žodžio „tvarumas“ dažnai šmėžuoja ir žodis „greenwashing’as“ ar kitaip tariant “žalias smegenų plovimas”, kuris demonstruoja blogą praktiką kai įmonės pristato gaminį kaip ekologišką, nors taip nėra.

Visgi, kaip vystyti verslą, kad kiekviena prekė ar paslauga atspindėtų įgyvendinamus tvarumo principus? Kaip gamybos procesuose taupyti išteklius, nedaryti žalos aplinkai, būti inovatyviais ir pritraukti investuotojų dėmesį, kurti saugias ir palankias darbo sąlygas? Forumo organizatoriai padės dalyviams rasti atsakymus bei praplėsti žinias kuriant tvarius sprendimus. 

Tvarumas nereiškia mažesnį pelną

Forume bus diskutuojama apie gamybą ir tvarumą versle, kad plėtojami verslai, kurie vadovaujasi tvarumo principais, turi daugiau potencialo pritraukti investuotojų ir klientų pasitikėjimą. O tvarūs verslai nereiškia mažesnio pelno. Atvirkščiai, visuomenės požiūris keičiasi ir vartotojai vis dažniau renkasi produktus, kurie atitinka jų vertybes, o ne tik kainą. 

Forumas „Aplinkosauga įmonėse 2023“ vyks jau kovo 16 dieną. Jo metu profesionalai aptars aplinkosaugos aktualijas ir tendencijas, energijos išteklių tausojimą, gamybą ir tvarumą versle. Aplinkosaugos specialistai pasidalins gerąja praktika – realiais pavyzdžiais, kaip „tvaraus verslo“ sąvoką tinkamai įgyvendinti kasdieninėje darbo aplinkoje ir visiems skeptikams įrodyti, jog tvarumas – ne utopija, o protingais sprendimais paremta realybė. Susipažinti su renginio programa ir registruotis galima čia.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.