...

Bodo Schaferio arba dar kitaip vadinamo finansų Mozarto pamokos verslui

Verslas

2013.06.07

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , .

Bodo Schaferio arba dar kitaip vadinamo finansų Mozarto pamokos verslui

Bodo Schaferis Organizatorių nuotr.

Pirmoji konferencijos „Forum One“ diena baigėsi vokiečio Bodo Schaferio paskaita. Organizatariai tvirtina, kad tėvynėje jį vadina finansų Mozartu. Skambus epitetas. Ar tikrai pamatuotas? Vokietis jau du dešimtmečius padeda žmonėms siekti jų svajonių ir, žinoma, finansinės sėkmės. Galbūt B. Schaferio patarimai skamba utopiškai, bet charizmos ir gebėjimo patraukti klausytojus iš šio žmogaus neatimsi. Gera valanda jo besiklausant prabėga kone akimirksniu.

Schaferis neslepia įsitikinino, kad kiekvienas gali būti lydimas sėkmės ir turtingas. Reikia tik tinkamo mąstymo, teisingos krypties. Jis prisipažįsta jaunystėje toli gražu nebuvęs toks optimistiškas ir spinduliuojantis pasitikėjimu savimi.

Būdamas dvidešimt šešerių kišenėje Bado praktiškai neturėjo nė skatiko, kamavosi dėl keliolikos kilogramų antsvorio, nuolat skųsdavosi ir nelabai tikėjo šviesia ateitimi. Gyvenimą pakeitė apsilankymas viename lyderystės seminare. Jame jis klausėsi žmogaus, kurio mokiniu užsimanė tapti. Nuo tada gyvenimas pradėjo keistis. Po kelerių metų B. Schaferis jau buvo milijonierius.

Atrodo paprasta? Ne visai taip. Jaunasis B. Schaferis net ir susiradęs mokytoją sunkiai patikėjo savimi, o pirmos pamokos jį ne juokais išgąsdino.

Mokytojas jam iš pradžių uždavė šešis klausimus:

Kiek išgyventum be pinigų?

2) Ar daug susitaupai?

3) Ar turi finansinį planą?

4) Kaip ilgai galėtum gyventi su dabar turimais pinigais?

5) Ar uždirbi tiek, kiek esi vertas?

6) Ar aukoji vargšams?

Šie klausimai B. Schaferį stebino. Iš ko gi jis galėtų susitaupyti? Koks dar finansinis planas? Vienintelis planas – kaip nors išgyventi! Ir koks dar aukojimas? Jis juk pats vargšas! Tada mokytojas jį nustebino dar labiau – liepė ant popieriaus lapo užrašyti sumą, kurią po poros metų ketina uždirbti per mėnesį. Suma turėjo būti ambicinga. B. Schaferis užrašė 50 000. Mokytojas sumą padvigubino. B. Scheferis pripažįsta, kad iš to susitikimo išėjo persigandęs. 100 000? Kaip?

Tačiau jam pavyko. Ir iš tikrųjų kaip?

Pranešėjas teigė, kad trokštamo tikslo užrašymas ant lapelio – be galo svarbus psichologiškai žingsnis. Dažnai apie sėkmę ir turtus mes tik svajojame. Tačiau svajonės nekonkrečios. Svajonės neįpareigoja. Užrašydamas ant lapelio pinigų sumą žmogus sau PASIŽADA. Atsiranda atsakomybė. Juk galima įgyvendinti net ir pačią sudėtingiausią užduotį, tačiau ją reikia įvardyti, o paskui įsipareigoti ją atlikti. Prasidėjus procesui pamažu atsiranda vis daugiau pasitikėjimo ir kadaise atrodęs nerealus tikslas staiga pasidaro įmanomas.

B. Schafferis įsitikinęs, kad žmogui, trokštančiam finansinės sėkmės, visų pirma reikia dviejų dalykų: sutikti žmogų, kuris jau yra lydimas sėkmės, kuris galėtų tapti tavo mokytoju, ir patikėti stebuklais. Jeigu netikėsite, niekada nieko nepasieksite. Privalote patikėti, kad jūsų svajonės yra įgyvendinamos. Tik tada jos virs vizija ir pažadu.

Vokietis teigia, kad turtingumui tiesiog reikia pasirengti. Pinigai ateina ne pas visus, o tik pas tuos, kurie yra pasirengę būti turtingi. Kai būsite pasirengę, pinigai ateis patys. B. Schaferis sako, kad reikia žengti šešis pagrindinius žingsnius:

1. Mąstykite kaip turtingas žmogus. Visatoje veikia traukos dėsniai. Jeigu suvoksite save, kaip pasmerktą neturtui, tai toks visada ir būsite. Ir atvirkščiai.

2. Planuokite būti turtingas. Planas įpareigoja. Jeigu tiesiog norėsite ir svajosite – nieko nebus. Tik turint aiškią viziją svajonė gali virsti kūnu.

3. Taupykite. Nesvarbu, kiek uždirbate. Tūkstantį ar šimtą tūkstančių. Taupymas išmoko atsakomybės ir sugebėjimo valdyti savo pinigus.

4. Daugiau uždirbkite. Nesustikite ties vienu laipteliu. Pasiekę vieną tikslą, susikurkite kitą.

5. Daugiau investuokite. Tegul jūsų pinigai jums dirba. Raskite sritį, kurioje jūsų pinigai galėtų atnešti naudos ir sukurti dar daugiau pinigų.

Mėgaukitės. Koks tikslas dirbti ir uždirbti, jeigu neleidžiate sau pasimėgauti darbo rezultatais?

B. Scheferį objektyviai vertinti sunkoka. Jis arba patinka, arba nelabai, tačiau įspūdį tikrai daro. Galbūt jo pamokos veikia toli gražu ne visiems, tačiau reikia pripažinti, kad ant lapelio užrašyti savo trokštamą sumą susivilioji ir pats.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.